Ez az öt épület a 2019-es Piranesi-díj magyar jelöltje
A Piráni Építészeti Napok az egyik legfontosabb nemzetközi építészeti konferencia, melynek elengedhetetlen része a Nemzetközi Piranesi Építészeti Kiállítás, ahol régiónk legkiemelkedőbb épületei versengenek a Piranesi-díjért. Az díj magyarországi előzsűrízése alapján az alábbi 5 projekt szállhat versenybe.
A Piráni Építészeti Napok a világ egyik legrégebbi hagyományokkal rendelkező nemzetközi építészeti konferenciája, amely minden évben bemutatja a legfrissebb építészeti trendeket és a leginnovatívabb térformálási ötleteket. A konferenciát több kapcsolódó építészeti kiállítás is kíséri, közülük a legfontosabb a Nemzetközi Piranesi Építészeti Kiállítás: az előző két év munkáiból Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Csehország, Görögország, Horvátország, Magyarország, Olaszország, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia jelölőbizottságai választják ki országonként azt az öt projektet, melyek bemutatkozhatnak a tárlaton, egyúttal versenyezhetnek a Piranesi‐díjért.
Magyarország nemzetközi kapcsolattartója és a hazai zsűri elnöke Gunther Zsolt építész, a 3h építésziroda vezető tervezője.
2019-es jelöltek:
Régi budai városháza épületrehabilitáció
Tervezők: Szabó Levente DLA, Alkér Katalin, Bartha András, Biri Balázs, Terbe Rita, Tolnai Zsolt (Hetedik Műterem)
Újpesti Új Vásárcsarnok és Kulturális Rendezvényközpont
Tervezők: Bikki István, Bun Zoltán PhD, Balogh Boglárka, Dobos Zsolt, Erdélyi Róbert, Konrád József, Kovács Veronika, Palásti Ildikó, Schöff Gergely, Sümeghy Áron (Firka Építész Stúdió)
Hallgatói kategória jelöltjei
Kertészeti Kutatóközpont a Józsefvárosban
Tervező: Novák Sándor (BME Építészmérnöki Kar - Lakóépülettervezési Tanszék)
Konzulens: Kolossa József DLA
Biogázfeldolgozó és látogatóközpont
Tervező: Kazi Zsolt (BME Építészmérnöki Kar - Középülettervezési Tanszék )
Konzulens: Kronavetter Péter