A „stadion a stadionban” megoldással épülő új aréna az egész magyar sport szempontjából kiemelkedő fontosságú beruházás.
2011 őszén döntött a kormány egy új nemzeti labdarúgó-stadion felépítéséről. Azóta intenzív szakértői és tervezői munka zajlott annak érdekében, hogy sportszakmai, városépítészeti, turisztikai és költségvetési szempontból is a lehető legjobb megoldás szülessen.
„Az elmúlt egy évben itthon és külföldön több száz tárgyalás, szakértői egyeztetés történt az új stadionról. A beruházást lebonyolító Nemzeti Sportközpontok szakemberei hazai és nemzetközi sportszövetségek vezetőivel, a Magyar Olimpiai Bizottság irányítóival, az UEFA és FIFA szakértőivel, sportközgazdászokkal, külföldi stadionok üzemeltetőivel, építészekkel, mérnökökkel és még sok más terület szakértőivel közösen alakították ki a beruházás végleges koncepcióját” – mondta a beruházásért felelős kormánybiztos. Vígh László hozzátette: az előkészítő munka során azt is figyelembe vették, hogy az új nemzeti stadion és a mellette felépülő sportpark – amelynek létesítéséről a londoni olimpia magyar sikerei után döntött a kormány – a labdarúgás mellett a teljes magyar élsportot, valamint az egészségmegőrzést és a szabadidős sportolást is támogassa.
Az elmúlt egy évben három koncepció „vetélkedett” egymással: a régi mellett, a régi helyén, a régiben. A szakértői egyeztetések során egyértelművé vált, hogy a magyar sportnak nem csak egy új labdarúgó stadionra, hanem egy, a többi sportágnak is otthont adó különleges helyre van szüksége. Így született meg a „stadion a stadionban” ötlete, ami gyorsabb és takarékosabb a korábbi elképzeléseknél.
forrás: Nemzeti Sportközpontok
(A kép csak illusztráció, forrása: Skardelli Györgyék versenyből kizárt terve a Puskás Ferenc Stadionra és környékére)