Közélet, hírek

Meghalt Lugosi Lugo László fotográfus

2021.07.19. 11:50

1985 óta tevékenykedett hivatásos fotósként, szakterületei az építészeti és műtárgyfotózás voltak. A ´80-as évek közepétől nagyobb ciklusokat fényképezett a még éppen létező, szemünk előtt elmúló Budapest addig észre sem vett jelenségeiről. 68 éves korában hunyt el.

Július 18-án vasárnap, 68 éves korában elhunyt Lugosi Lugo László fotográfus, művészeti-fotográfiai szakíró, filmkészítő - írja az Artportal

Lugosi Lugo László 1953-ban született Budapesten. 1977-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, angol-magyar, továbbá filmesztétika szakon. 1975-1980 között a Balázs Béla Stúdió tagja volt. 1978 óta volt kiállító fotográfus, mesterei Kardos Sándor és Haris László voltak. Írásai 1980 óta jelentek meg, elsősorban az Élet és Irodalomban, a Magyar Naplóban, a Biciklitolvajban és fényképészeti szakfolyóiratokban. 1983-tól több művészeti kiállítás társkurátora volt. 

1985 óta tevékenykedett hivatásos fotósként, szakterületei az építészeti és műtárgyfotózás voltak. Építészeti felvételei készültek egyebek mellett a Hotel Kempinski, Nationale Nederlanden, VAM Design, Fővárosi Szoborpark (Budapest), a Dévényi és Tsa. építészeti iroda (Pécs), az ABLivingDesign (Stockholm) megbízásából; építészeti fotói főként az Átrium, Szép lak, Magyar Építőművészet, L’architecture d’aujourd’hui (Paris), Art and Design (London) című szaklapokban jelentek meg. Műtárgyfotósként elsősorban a Balkon, a Műcsarnok, a Budapest Galéria számára, ill. a Corvina és más művészeti könyvkiadók megbízásából tevékenykedett.

A ´80-as évek közepétől nagyobb ciklusokat fényképezett a még éppen létező, szemünk előtt elmúló Budapest addig észre sem vett jelenségeiről (gyárépületek, neonreklámok stb.). 1994 óta tartott egyetemi és főiskolai előadásokat, workshopokat a Magyar Iparművészeti Főiskolán, az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, Pécsett és Egerben - ismerteti életrajzát és munkásságát az artportal lexikona.

Lugosi Lugo László képei közül néhányat az Építészfórumon is közöltünk, például a Zalotay Elemérrel vagy az Operaház Műhelyházával kapcsolatos cikkünkben: