További két évre kiemelt budapesti fejlesztésekért és nemzetközi sporteseményekért felelős kormánybiztosnak nevezték ki dr. Fürjes Balázst 2020. július 13-án. A feladatkörrel kapcsolatos újdonságok közé sorolható, hogy az ő feladata lett a Fudan Egyetem budapesti campusának kialakítása és a Gellért-hegyi sikló megvalósítása is.
A Kormány 1393/2020. (VII. 13.) Kormányhatározata értelmében dr. Fürjes Balázs újabb két évre, 2020. június 30-ig kapott kormánybiztosi kinevezést. Ezt a munkát díjazás nélkül látja el, viszont megtartja a Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár pozícióját is.
A kormánybiztos új feladatai közé tartozik a Gellért-hegyi sikló megvalósítása, amelynek előkészítésére (a Citadellába tervezett múzeummal együtt) a napokban 1,5 milliárd forint forrást biztosított a Kormány, valamint a Galvani utca – Illatos út nyomvonalában épülő, a UNStudio tervezte új Duna-híd, a reptérre vezető út fejlesztése, illetve a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont fejlesztése (a fejlesztés terveit az új konferenciaközponttal együtt a Finta Stúdió készítette).
A Népliget fejlesztése mellett immár az ő feladata a városmajori, a csepeli, valamint az Óbudai-szigeti közparkok fejlesztése is. A visszatérő feladatok között szerepel a Budapest Diákváros – Déli Városkapu Fejlesztési Program (a Snøhetta-féle masterplan mellett területén a Ferencz Marcel DLA és Détári György DLA tervezte atlétikai stadionnal), az viszont újdonság, hogy a kormányhatározat értelmében ezen a területen kell helyet biztosítani a Fudan Egyetemnek is. (Palkovics László innovációs és technológiai miniszter 2019 decemberében írt alá együttműködési megállapodást a sanghaji felsőoktatási intézmény budapesti campusának létrehozásáról.)
A kormányhatározat értelmében Fürjes továbbra is felel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egységes elhelyezéséért, az Istvánmező rehabilitációjáért (itt az elsődleges fókusz a Puskás Aréna elkészülte után a környezetében kialakítandó, multifunkciós park lett), a Nemzeti Korcsolyázó Központ és a „Sorsok Háza – Holokauszt Gyermekáldozatainak Emlékhelye – Európai Oktatási Központ" kialakításáért. Mint közismert, az utóbbi épülete évekkel ezelőtt elkészült, a kiállítás koncepcióját illetően azonban még mindig nem zárult le a vita az érdekelt felek között, így az egykori józsefvárosi pályaudvar helyén F. Kovács Attila és Reisz Ádám tervei alapján kialakított épület továbbra is üresen áll.
Míg a visszatérő feladatok egy részénél a nyilvánosság számára is érzékelhető az előrehaladás, a felsorolásban olyan beruházás is szerepel, amellyel kapcsolatban az elmúlt két évben nem volt látható előrelépés: „a Rubik-kocka motívuma és gondolatisága által ihletett kiállítási központ." A két évvel korábbihoz képest elkészült, tehát a feladatok listájából kiesett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fejlesztése (amelyért az egyetem díszpolgári címet is adományozott a kormánybiztosnak), a Puskás Aréna fejlesztése, valamint a Bozsik Stadion megvalósítása. Nem szerepel a korábbihoz képest a feladatok között a „korszerű, nemzetközi versenyek lebonyolítására is alkalmas pályakerékpáros csarnok" megvalósítása, valamint a tokiói olimpia magyar látogatóközpontjának felépítése – ez utóbbi érthető okokból, hiszen magát az olimpiát is 2021-re halasztották.
Nyitókép: a UNStudio és a Buro Happold Engineering látványterve a dél-budapesti új Duna-hídhoz.