A pályázatot a beton.hu, a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség (CeMBeton) valamint a Magyar Betonelemgyártó Szövetség (MABESZ) és tagvállalataik támogatták.
A pályázat célja, hogy felhívja a figyelmet a beton nem mindennapi környezetben történő alkalmazhatóságára, illetve megmutassa, hogy a beton többet jelent egyszerű tartószerkezetnél és alapozáshoz használt anyagnál, hiszen sokoldalú felhasználási lehetőséget rejt magában. További célja, hogy megismertesse a szakmával és a közvéleménnyel a lakóépületek, telephelyek és üzemek mellett azokat a középületeket is, melyek építéséhez az elsődlegesen alkalmazott anyag a beton volt.
Az idén első alkalommal kiírt pályázat azokat az építészeket szólította meg, akik a tervezés során nem csak a szokványos szerkezeti elemek megvalósításához használják a betont, hanem egyedi, különleges megoldásokra is. A legjobb építészeti projekteket elismert, független szakmai zsűri választotta ki, az eredményhirdetésre pedig a Beton Fesztivál keretében került sor. A színvonalas alkotások közül kiemelkedett a budapesti 4-es metró Kálvin téri állomásának épülete, így Erő Zoltán pályamunkája lett az első helyezett. Dr. Márkus Gábor, a Zircre tervezett Bakonyi kempinget kiszolgáló látszóbeton fürdőépülettel a második helyezett, míg a harmadik helyet megosztva nyerte el két pályázó: Földes László projektje, a Kemenes Vulkánpark Látogatóközpont és a Fertőrákosi Kőfejtő és Barlangszínház, amely Józsa Dávid munkájának köszönhető.
A beérkezett pályamunkák magas színvonalára tekintettel a kiírók a következő évben is tervezik a pályázat meghirdetését.
forrás: sajtóközlemény
A pályázat 2017-ben ismét várja olyan építésztervezők, belsőépítészek, kreatív alkalmazók projektjeit, valamint egyetemi hallgatók elképzeléseit, akik nem félnek kihasználni a betonban rejlő lehetőségeket, és kreatívan alkalmazzák azt. A pályázat kiírása itt érhető el.