A belvárosi üzletek jövője: virágzás vagy hanyatlás?
A Budapesten szembetűnő üres kirakatok jelensége nem egyszerűen a városkép kérdése. Miközben a kiskereskedelem működése tükrözi a lakók fogyasztási kedvét és szokásait, az üzletek nem puszta elszenvedői a gazdasági átalakulásoknak.
A vásárlóutcák virágzásában vagy hanyatlásában fontos szerepe van az intézményes szereplőknek is: utcaklaszterek és tematikus utcák, a kerületeket összefogó egységes megoldások, a városi földszint új funkcióinak keresése, intelligens adatbázisok építése és pop up megnyitások lehetővé tétele mind napirenden lévő témák Budapesten - most a legbeavatottabbaktól kérdezhettek tervekről, stratégiákról, dilemmákról.
Milyen módszerek léteznek a kiskereskedelem felvirágoztatására? Milyen eszközökkel rendelkeznek az önkormányzatok, a kamarák és a tervező szakmák az üzletek menedzselésében? Milyen veszélyeket rejteget az ingatlanpiacba való beavatkozás? Milyen alternatív megoldások vannak Budapest horizontján az egységes megoldások tekintetében? És egyáltalán, hány méter üres kirakat található ma Budapesten? Ezeket és további kérdéseket tesszük fel a Rögtön jövök! Projekt Galéria következő beszélgetésén.
A beszélgetés résztvevői:
Király Gabriella (Budapesti Kereskedelmi Iparkamara)
Szendrei Zsolt (BME Urbanisztika Tanszék)
Szerdahelyi Németh Klára (Corvinus Egyetem, a Főváros Rögtön Jövök! programjának ötletgazdája)
Dr. Szívós Erika (ELTE BTK Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék)
Dr. Tas Krisztián (a II. Kerületi Városfejlesztő Zrt. igazgatója)
Moderál: Polyák Levente (Kortárs Építészeti Központ)
A beszélgetés a Fővárosi Önkormányzat Rögtön Jövök! programjának és Kortárs Építészeti Központ Lakatlan_Töltsd Újra! projektjének együttműködésében valósul meg.