Az algyői iskolapályázat eredménye
Április 24-én hirdették ki az algyői 16 tantermes iskola megtervezésére kiírt pályázat eredményét. Első helyezett a 13. sz. pályamű, szerző: Köves András, Bokor Csilla, Lukáts István (Pécsépterv Építész Stúdió Kft.)
Algyő Nagyközség Önkormányzata nyílt tervpályázatot írt ki az algyői Sport u. 1771/92 hrsz. ingatlanon megvalósításra előirányzott 16 tantermes általános iskola megtervezésére.
A pályázat célja a legjobb tervmegoldás és az alapján a továbbtervezésre legalkalmasabb tervező kiválasztása volt. A pályázat eredményét április 24-én hirdették ki.
A tervpályázat eljárás kiírását 97 szervezet/személy vásárolta meg, amelyből 70 pályamű került benyújtásra. A benyújtott pályaművek formai és tartalmi szempontból megfeleltek a kiírás és a jogszabály feltételeinek, vagyis az értékelés során senkit sem zártak ki.
1. helyezett (díjazás 1,5 millió forint)
13. sz. pályamű
szerző: Köves András, Bokor Csilla, Lukáts István
Pécsépterv Stúdió Kft.
2. helyezett (díjazás 1 millió forint)
3. sz. pályamű
pályázó: Paládi-Kovács Ádám
munkatárs: Szilágyi Balázs
ARCHITECTURA 2001 Bt.
3. helyezett (díjazás 800 ezer forint)
14. sz. pályamű
pályázó: Révai Tamás
társszerző: Varga Gábor
statikus vezető tervező: Janik Ottó
épületgépész tervező: Várfalvi Géza
elektromos tervező: Gulyás István
további munkatársak: Huszti Tamás, Bana Kamilla
STÚDIÓ Északmagyarországi Tervező Kft.
megvételt nyert (díjazás 500 ezer forint):
2. sz. pályamű
Hőnich Henrik
munkatárs: Bátori Róbert
ARCHITECTURA 2001 Bt.
8. sz. pályamű
Tarnóczky Tamás Attila
Építészkohó Kft.
11. sz. pályamű
Nagy Péter
szakági tervezők: Duga Marcell, Sipitár András, Vas Tibor, Lipinka Zsolt
Építész Kétszög Kft.
40. sz. pályamű
Hajnal Zsolt
további munkatársak: Ámon-Kovács Judit, Hajnal Ödön, Kurucz Regina, Kállay Gábor
Hajnal Építész Iroda Kft.
Részlet a bíráló bizottság értékeléséből
Az iskola építésére kijelölt telek formája, az építési hely „L" alakja nehéz feladat elé állította a pályázókat, és a megszokott sémától alapvetően eltérő telepítést követelt. A pályaművek mindegyike, különösen pedig a díjazottak bizonyították, hogy a kijelölt terület alkalmas a község életében meghatározó jelentőségű közintézmény fogadására, illetve felépítésére. Az intézmény kiemelkedő eleme lehet az alakuló községközpontnak. A pályázók többsége felismerte, hogy az Egészségház-Faluháztól a Borbála fürdőig elnyúló, zöldterületi funkciókat is tartalmazó térben központszervező eleme egy, a két végpontot összekötő sétány lehet. A pályaművek jelentős része a sétányt valóságosan, vagy csak virtuálisan, de átvezette az iskola és a rendezvénytér között és e mentén jelőlte ki az intézmény főbejáratát.
A Tiszavirág utca szemközti oldala a szabályozási terv szerint a közeljövőben kertvárosias módon beépülhet. A pályaművek értékelésénél a Bíráló Bizottság előnyben részesítette azokat a pályaműveket, amelyek a Tiszavirág utcában a kevésbé zajos tantermi szárnyat helyezték el és az épületrész tagolásával az utca léptékéhez igazodtak. A rendezvénytér a 90 m-es „előkert" lezárása, a központ jelzésére a nagyobb tömegű tornacsarnok megfelelő tagolással, felületképzéssel alkalmas. A sportudvart több pályázó is helyesen a tornacsarnok és a sport terület között helyezte el. A Bíráló Bizottság elfogadta a Tiszavirág utcai teleknyúlványon kialakított sportudvart is, de nem tartja szerencsésnek a rendezvénytéri elhelyezést. A parkolóhelyek kialakítására a fürdő parkolójával párhuzamos elhelyezés bizonyult kedvezőnek.