| CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: Csak kérdéses válaszokat adhatunk: Posztmodern az építészetben | Határidő: május 19. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY
Pályázatok/Magyar

Kiírták a képzőművészeti biennále pályázatát

1/0
Hirdetés
1/0
Pályázatok/Magyar

Kiírták a képzőművészeti biennále pályázatát

2014.11.11. 12:46

Cikkinfó

Földrajzi hely:
Budapest, Magyarország

Kiírták a képzőművészeti biennále pályázatátPályázati felhívásaz 56. Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennále magyar pavilonjában rendezendő kiállítás kurátori megbízatására.

Az 1895 óta rendszeresen megrendezett Velencei Biennále a mindenkori kortárs képzőművészet egyik legjelentősebb nemzetközi seregszemléje. Az egyes országok által a velencei Giardiniben fenntartott önálló kiállítási épületekben létrehozott tárlatokat jórészt nemzeti biztosok koordinálják, az általuk megbízott kurátorok, művészek és más közreműködők révén. A magyar nemzeti biztos – az előző évek gyakorlatához hasonlóan – pályázatot ír ki a nemzeti pavilonunkban rendezendő kiállítás kurátori megbízatására. A 2015. május 9. – november 22. között Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennálén az a kiállítás képviseli Magyarországot, amelynek koncepcióját a benyújtott pályaművek közül a szakmai zsűri a legjobbnak ítéli.

A pályázat kiírója: Balatoni Monika, a Velencei Biennále nemzeti biztosa

A pályázat lebonyolítója: Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (Velencei Biennále Magyar Igazgatóság), 2000 Szentendre, Bogdányi utca 51.
A pályázat tárgya: az 56. Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennále magyar pavilonjában rendezendő kiállítás.

A pályázat jellege: a résztvevők körét tekintve nyílt. Minden olyan személy vagy csoport pályázhat, aki jártas a kortárs képzőművészetben és rendelkezik kiállítás-rendezői gyakorlattal, valamint nemzetközi kiállítási referenciával. Életkori megkötés nincs. A pályázatot benyújtók elfogadják, hogy az eredményhirdetést követően a pályaművekbe bárki betekinthet, az azzal kapcsolatos adatok nyilvánosak. Többes kurátori pályázat esetén meg kell jelölni a vezető kurátor személyét.

A pályázat beadási határideje: 2014. december 12.
(A pályázatokat kizárólag postai úton lehet benyújtani. A beadási határidő a postai felvétel napja.)

A Velencei Biennále Magyar Igazgatóság 2014. december 4-én a MANK székhelyén lehetőséget ad a pályázóknak, hogy szükség esetén előzetesen tisztázzák a pályázattal kapcsolatos kérdéseiket.

A MANK az eredmény hivatalos kihirdetése előtt a pályázók személyéről és a pályázatok tartalmáról nem ad ki információt. A pályaművek beadási határidejét követő 10 munkanapon belül a zsűri előtt zártkörű prezentációra kerül sor a MANK székhelyén. A zsűri kizárólag azokat a pályázókat hívja be prezentációra, akiknek a pályaművét gazdasági-logisztikai szempontból megvalósíthatónak tartja, szakmai szempontból pedig nemzetközi viszonylatban is relevánsnak ítéli meg.

A döntéshozatal várható időpontja: 2015. január 7.

A pályázat hivatalos megjelenésének helye:
A Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. központi honlapja (www.alkotomuveszet.hu).

A teljes pályázati anyagot nyomtatott és elektronikus formában (CD-n vagy DVD-n, pdf-fájlban) is be kell nyújtani. A végső döntést követően valamennyi benyújtott pályázati anyag felkerül a következő internetes oldalra:
www.velenceibiennale.com

A pályázatnak kötelezően tartalmaznia kell:
1. A pályázó, valamint a bemutatásra szánt alkotó(k) rövid szakmai önéletrajzát, különös tekintettel az eddigi kurátori tevékenységére.
2. Valamennyi kiállító írásbeli hozzájárulását műveik bemutatásához, illetőleg a kiállítás tematikájának megfelelő felhasználásához.
3. A magyar pavilonban bemutatásra szánt projekt szakmai koncepcióját hat-tízezer karakternyi terjedelemben magyarul, valamint annak 800-1200 karakternyi terjedelmű rezüméjét magyarul és angolul.
4. A projekt látványtervét legalább öt, legfeljebb tizenöt önálló kép vagy mozgókép formájában, egyenként maximum 10 Mb nagyságú fájlban.
5. A kiállítás tervezett katalógusának szakmai koncepcióját és technikai leírását három-hatezer karakternyi terjedelemben.
6. A kiállítás és a katalógus költségvetési tervét.

Tudnivalók a költségvetés tervezéséhez

A kiállítás előkészítéséhez, lebonyolításához és promóciójához szükséges anyagi forrást az Emberi Erőforrások Minisztériuma biztosítja a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. részére. A kiállítás megépítésének és a kapcsolódó katalógusnak az együttes költségkerete nem lehet több 20 millió forintnál. Amennyiben a tervezett költségek meghaladják ezt a keretet, a pályázó köteles írásbeli nyilatkozatot benyújtani a pluszköltségeket finanszírozó támogatójától. A pavilon működtetésének költségeit (teremőrzés, hatósági engedélyek stb.) a pályázatban csak abban az esetben kell szerepeltetni, ha az-a projekt speciális volta miatt- eltér a szokásostól. költségvetésnek nem kell tartalmaznia a szállítási költségeket, kivéve, ha az szintén eltér a megszokottól. A promóció, valamint a Biennále Magyar Iroda fenntartási költsége sem terheli a kiállítás közvetlen költségkeretét.

7. A megvalósítás ütemezését három-hatezer karakternyi terjedelemben.
8. A pályázó hozzájáruló nyilatkozatát, hogy a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. a benyújtott pályázati anyagot, illetve a pályázat által tartalmazott személyes és egyéb adatokat kezelje, az archívumban tárolja, illetőleg azokba a zsűri tagjai betekintsenek.
9. A pályázó nyilatkozatát, hogy nyertessége esetén a pályázat megvalósításának feltételeit, illetőleg a megbízási szerződésben foglalt feltételeket elfogadja.
10. A pályázó hozzájáruló nyilatkozatát, hogy a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. a beadott CD-n/DVD-n szereplő pályázati anyagot a weboldalain nyilvánossá tegye.

A pályázat kiírója fenntartja a jogot, hogy a pályázat elbírálása során a pályázótól a pályázatban vállalt kötelezettségére megfelelő biztosítékot kérjen.
A pályázat érvényességének feltételei:
a. A postára adás előírt dátumának való megfelelés
b. Valamennyi szükséges nyilatkozat és melléklet megléte az előírt formában
Amennyiben a lebonyolító a pályázat érvényességének vizsgálata során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek, a pályázót – a prezentáció előtt – egy alkalommal azonnali (egy napon belüli) hiánypótlásra szólítja fel. Hiánypótlásra nincs mód, amennyiben a pályázatot határidőn túl adták postára.

A pályázóknak figyelembe kell venni a Velencei Biennále, mint kiállítástípus sajátosságait és a magyar pavilon kiállítótermi adottságait.

Az 56. Velencei Nemzetközi Képzőművészeti Biennále időpontja:
2015. május 9. – 2015. november 22.

Főkurátora: Okwui Enwezor

A pályázat beadásának módja:
A pályázat nyomtatott változatát egy példányban, valamint a digitális verziót tartalmazó adathordozót hét példányban kizárólag postai úton, ajánlott küldeményként lehet eljuttatni a következő címre:
Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft.
Velencei Biennále Magyar Igazgatóság
Szentendre
Bogdányi utca 51.
2000

Elbírálás, döntés:
A pályázatot a korábbi évhez hasonlóan szakmai testület bírálja el.
A nyertes kihirdetésére a döntést követő egy héten belül kerül sor. Az eredményhirdetés tartalma: a nyertes pályázó és projekt rövid ismertetése és értékelése, illetve a további pályázók neve, pályázatuk címe és projektjük rövid ismertetése.

A pályázat nyertesével a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. megbízási szerződést köt. Amennyiben a szakmai zsűri nem talál megfelelő pályázatot vagy a nyertes pályázat megvalósításának előkészítése – a kurátornak vagy a kiállítóknak felróhatóan – egy hónap elteltével nem halad előre, és ez veszélyezteti a magyar megjelenést, a nemzeti biztos saját hatáskörben eljárva jogosult a nyertestől a megbízást visszavonni és új pályázat kiírása nélkül másik kiállítás megrendezéséről gondoskodni. Ennek során jogosult a pályázaton részt vett másik pályázót is megbízni.
Egyéb, a felhívásban nem szabályozott kérdésekben a vonatkozó jogszabályokat és a zsűri határozatait kell alkalmazni.

Budapest, 2014. november 10.
Balatoni Monika
nemzeti biztos

Vélemények (0)
Új hozzászólás
Nézőpontok/Történet

A Salgótarjáni utcai zsidó temető // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:15
9:15

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Design

Premontrei templom, Ócsa // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:14
8:50

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.