Pécsi konferencia: Hagyomány, tapasztalat és korszerű technológiák — az építőipari versenyképesség alapkövei
A Magyar Projektmenedzsment Szövetség Építési Tagozata az építőipari mikro, kis- és középvállalkozások részére tudatosságnövelő konferencia-sorozatot szervez. A második konferencia időpontja 2009. május 22.; helyszín: PTE Pollack Mihály Műszaki Kar
A Magyar Projektmenedzsment Szövetség Építési Tagozata az építőipari mikro, kis- és középvállalkozások részére tudatosságnövelő konferencia-sorozatot szervez.
A konferencia-sorozat célja:
A vállalkozói versenyképesség növelése érdekében:
- a szükséges vállalkozói készségek meghatározása az építőipari szakmák szemszögéből;
- a projektmenedzsment tapasztalatok bemutatásával fejleszteni az építőipari KKV-k projekt szemléletét, terjeszteni a magyar és nemzetközi legjobb gyakorlatot, s ezen keresztül fejleszteni a vállalkozási készségeket (projektmenedzsment, új technológiák, módszertanok, stb.);
- a jogi, pénzügyi és minőségügyi témakörökben a folyamatos naprakészséghez szükséges ismeretek átadása, szakmagyakorlói jogosultság fenntartása.
A vállalkozók látens céljainak kielégítése érdekében:
- a jogszabályok pontos értelmezése (büntetések elkerülése, szerződéses kötelezettségek érvényesítése; fordított adózás ismerete; nehezen vagy rosszul értelmezett gazdálkodási, pénzügyi, adózási, építőipari jogszabályok, stb. magyarázata);
- az építőipar visszaeséséből adódó likviditási problémák megoldási lehetőségeinek feltárása,
- az EU-s, illetve egyéb pénzügyi forráslehetőségek felismerése (pályázat- és hitelképes vállalkozások forráshoz juttatása, KKV-knak szánt források, adómegtakarítások kihasználása)
- a külföldi vállalkozási lehetőségek (EU, szomszédos országok) elemzése (kötelezően előírt kreditpontok megszerzése; a vállalkozással összefüggő szabályozások pontos ismerete, EU-s megbízások elnyerésének lehetősége, az azzal járó kötelezettségek, stb.)
- késedelmes, illetve nem megfelelő teljesítések, az egyre növekvő számú felszámolások elkerülése az építőiparban (technológiai, projektmenedzsment ismeret, megfelelő önbizalom és kockázatvállalási készség, stb.).
A konferenciák időpontjai és helyszínei:
Pécs 2009. május 22. PTE Pollack Mihály Műszaki Kar max.: 300 fő részvételével
Debrecen 2009. szeptember 25. Debreceni Egyetem AMTC Műszaki Kar max.: 200 fő részvételével
A konferenciák kezdési időpontja 9 óra.
A konferencián való részvétel ingyenes!
A jelentkezési lapok letölthetők innen