A városfejlesztés soft eszközei - kerekasztal beszélgetés
Hogyan fejezhetőek ki egy-egy tervezett tárgyban a városról alkotott elképzeléseink? A városfejlesztés puha, „soft" eszközeiként értelmezhetőek a diákok munkái? Melyek a kortárs design lehetőségei a városarculat szempontjából? A február 22-i beszélgetés alapját a MOME hallgatóinak munkájából készült „Budapest ajándéktárgyak" kiállítás jelenti.
A városfejlesztés soft eszközei
A beszélgetés alapját a kiállítás „Budapest ajándéktárgyak" szekciója jelenti. Prototípusokat láthatunk ebben a részlegben, kis ötleteket, egy-egy formai átiratot. A MOME - Moholy-Nagy Művészeti Egyetem diákjai éppúgy inspirálódtak Budapest építészeti örökségéből, mint a kortárs technológia nyújtotta lehetőségekből.
Felvetett kérdések
Hogyan fejezhetőek ki egy-egy tervezett tárgyban a városról alkotott elképzeléseink? Az ajándéktárgyak miként befolyásolhatják azt a képet, amit Budapestről az ide látogatóknak meg szeretnénk mutatni? A városfejlesztés puha, „soft" eszközeiként értelmezhetőek a diákok munkái? Melyek a kortárs design lehetőségei a városarculat szempontjából? A kiállításon látható játékos, közhelyeket újraértelmező vagy éppen megkerülő budapesti ajándéktárgyak többek között ilyen és ezekhez hasonló kérdéseket vethetnek fel a beszélgetésen.
A kerekasztal beszélgetés résztvevői
- Orlai Balázs (egyetemi oktató, designer) – a „Budapest ajándéktárgyak" szekció projektvezetője
- Lipóczki Ákos (egyetemi docens, a Tárgyalkotó Tanszék vezetője)
- Lublóy Zoltán (designer, egyetemi adjunktus )
Moderátor
- Horváth Gergely (rádiós műsorvezető, író)
Időpont: február 22., 18-19:30
Helyszín: Budapest Projekt Galéria (Budapest, 1053, Kossuth Lajos utca 14.)