Az első építész MSc diplomák a SzIE Ybl Miklós Építéstudományi Karon
Végzett az első MSc évfolyam az Ybl-ön három - Dévényi Sándor DLA, Sáros László DLA és Turányi Gábor DLA által vezetett - bizottság előtt. A diplomák értékelését végző Bizottságokban való részvételre Markó Balázs DLA intézetigazgató felkérésére az ország legjobb építészei mondtak igent.
"Másfél évvel ezelőtt indult el a SZIE Ybl Miklós Építéstudományi Karon a tervező építészmérnök mesterszak. A képzés életre hívásában maradandó érdemei vannak Dr. habil. Kiss Gyula DLA egyetemi docensnek az akkori Településmérnöki és Épülettervezési Tanszék (TÉT) vezetőjének, valamint Dr. Makovényi Ferenc főiskolai tanárnak a kar dékánjának. Ősszel már a harmadik elsős évfolyamot szeretnénk útnak indítani. A három féléves képzés szerves folytatása a karon folyó BSc építészmérnök képzésünknek.
A 32 fős induló évfolyamból 2013. június 26-án megtartott diplomavédésen 25 hallgató adott sikeresen számot a tanulmányaik során megszerzett ismeretekről a szakmai zsűrik előtt. A diplomabizottságok elnökei, Dévényi Sándor DLA Kossuth-díjas, Sáros László DLA, a MÉSZ elnöke és Turányi Gábor DLA egyetemi tanár olyan kiváló bizottsági tagokkal dolgozhattak együtt, mint Bachmann Bálint DLA, Csontos Györgyi DLA, Dévényi Tamás, Ferencz Marcel DLA, Golda János DLA, Hegedűs Péter, Herczeg László, Kalmár László, Kapy Jenő DLA, Dr. habil. Kiss Gyula DLA, Dr.habil. Kőnig Tamás DLA, Pethő László, Zsuffa Zsolt DLA építészek.
A diplomázók a védésre egy 40-50 oldalas szakdolgozatot, makettet, tablót és egy számítógépes prezentációt készítettek. Hallgatóink a sikeres védés után, mint okleveles építészmérnökök folytathatják pályafutásukat."
Markó Balázs DLA
egyetemi docens, intézetigazgató
*[aszerk] A lap jobb oldalán, a képgaléria fölött *.pdf formátumban megnyithatók a diplomázó hallgatók tablói.
05:27
A közölt látványtervek sápadt színbeállításain lett volna még mit egyéníteni. Így a képek valamiféle egysíkúan elidegenedett barakkvilágot mutatnak, ugyanazt a modorosságba fúló spleent tükrözik. Pedig a tervek, többedik megtekintés után, érdekesek. Az erdőbényei kádárműhely tervének külön örültem. Valaha ott 90 (!) hordókészítő működött, öt évvel ezelőtt már csak kettő...