Az építészet, mint "Istentől való beszéd" - lelki terek teremtése
A Jože Plečnik - A karszti ember című kiállításhoz kapcsolódóan kerekasztal-beszélgetést tartanak a hazai építészeti szakértők - a téma Plečnik munkássága jelentősége, hatása, kisugárzása.
2015. szeptember 25. péntek, 17:00
Kerekasztal-beszélgetés
Helyszín: Műcsarnok, Kiállítótér – IX. terem (Jože Plečnik-kiállítás)
A beszélgetés résztvevői:
Ferkai András
Ybl Miklós-díjas építészettörténész, egyetemi tanár, a MOME Design- és Művészettörténeti Tanszék vezetője, az Elméleti Intézet igazgatója. Tagja az Építész Kamarának, az MTA Építészettörténeti és Elméleti Bizottságának, a fővárosi és a műemlékes tervtanácsnak.
Kutatási területe a 20. századi és a kortárs magyar, illetve közép-kelet-európai építészet, különös tekintettel a két világháború közötti időszakra és az 1990-es évekre, továbbá a hazai környezetkultúra, valamint a lakóház- és lakótelep-építés témája.
Hadik András
Művészettörténész, építészettörténész; a Plečnik-kiállítás kurátora.
1981-2012 között az Országos Műemléki Felügyelőségnél, illetve az OMVH Magyar Építészeti Múzeumában dolgozott. A 80-as évek második felétől számos hazai és külföldi építészettörténeti kiállítás rendezője. Egyik alapítója és szerkesztője a Pavilon, valamint a Lapis Angularis című periodikának.
Kutatási területe a századforduló, a két világháború közötti periódus és az 1945 utáni művészet és építészet.
Sulyok Miklós
1983-ban az ELTE olasz, majd 1986-ban az ELTE művészettörténet szakán szerzett MA diplomát. 1986 óta a Budapest Galéria munkatársa. 1993-98 között a római Magyar Akadémia művészeti titkáraként dolgozott. 2002-ben a Velencei Építészeti Biennále magyar pavilonjának kurátora volt. 2005 óta a BME Középület-tervezési Tanszék Mesterkurzusának oktatója. Szakterülete a kortárs magyar építészet és képzőművészet. Számos kiállítást rendezett a témában itthon és külföldön.
Szegő György DLA
Ybl Miklós-díjas építészmérnök, belsőépítész, kulturális szakember.
1972-73-ban a BUVÁTI munkatársa, 1979-88 között a Csiky Gergely Színház díszlet- és jelmeztervezője. 1983 óta publikál szakcikkeket és könyveket a vizuális kultúra területén; emellett építészeti, művészeti kiállítások kurátora/tervezője. Jelenleg a Műcsarnok művészeti igazgatja, valamint a Régi-új Magyar Építőművészet főszerkesztője, az Utóirat-melléklet alapító szerkesztője.
A beszélgetést vezeti:
Vukoszávlyev Zorán PhD
Egyetemi docens, okl. építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, a BME Építészmérnöki Kar Építészettörténeti és Műemléki Tanszék oktatója.
Kutatási területei: kortárs építészeti tendenciák, építészet a posztmodern után, templomépítészet, kortárs szakrális építészet.