Fenntartható épületek, kicsit másképp
Eiffel Palace, Odoo aktívház vagy éppen a Fradi új stadionja különleges, egyedi, sőt sokszor szokatlan perspektívából: megszületett a #greenwalkphoto pályázat eredménye, megvannak a hazai fenntartható építés legnagyszerűbb képviselőit ábrázoló fotók legjobbjai!
Meghozta döntését a zsűri és a közönség is: kiválasztották a beküldött 266 alkotásból a nyerteseket! A #greenwalkphoto pályázatot a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) ősz végi programsorozata, a Green Walk 2014 résztvevőinek írta ki a szervezet. A munkákból szakértő zsűri választotta ki a legjobbakat, amelynek tagjai Beleznay Éva, a HuGBC elnökségi tagja, Doró Viktória, a ReCity magazin főszerkesztője, Gulyás Attila fotóművész és Radványi Gábor, a HuGBC alelnöke voltak. A fotókat többféle szemszögből is értékelték a szakemberek, a nyertes alkotásoknak a képi minőség mellett hitelesen közvetíteniük kellett a fenntarthatóság eszméjét. A beérkezett színvonalas munkák közül nehéz volt választani, ennek köszönhetően megosztott első díj született.
A nyertesek:
I.díj megosztva: Makai Gábor // Élőgépes víztisztítómű, Dél-pesti Szennyvíztisztító
I.díj megosztva: Szigeti Kata // Green House
II.díj: Slezák Ilona // Groupama Aréna
III.díj: Engedyné Juhász Veronika // Dorottya Udvar
Közönségdíj: Kosik Péter // Groupama Aréna
A nyertes alkotások és a zsűri rövidlistája itt tekinthetők meg.
A zöldépítés legfrissebb gyakorlata
A fotópályázat eredményhirdetésére a HuGBC november 3-ikai, A zöldépítés legfrissebb gyakorlata című, nagy érdeklődés, 126 fő részvétele mellett zajló konferenciáján került sor. Az egész napos rendezvényen éppúgy szó esett energiatakarékos megoldásokról, mint intelligens épületvezérlésről és zöld épületszerkezetekről – hiszen a fenntartható építés nem létezhet a legkorszerűbb gyakorlati megoldások nélkül! Hol tart napjainkban e terület fejlődése, melyek a legkorszerűbb innovációk? Esettanulmányok megvalósult és tervezett hazai létesítményekről, például egy tervezett, környezettudatos angyalföldi óvoda, egy minden szempontból fenntartható svéd kórház vagy a Geometria Irodaház példája, a korszerű épületautomatika jelentősége, innovatív növényrendszerek belső terekben: csak néhány a nap folyamán körüljárt témákból. A rendezvényen videóprezentáció formájában előadott Dominika Czerwinska, a WorldGBC Európai Régiós Szervezetének vezető munkatársa is, aki a WorldGBC legfrissebb, az irodaterek egészségre és produktivitásra gyakorolt hatásait vizsgáló tanulmányát ismertette.
A konferenciáról készült beszámolónk és képgaléria itt érhető el.