Lakshmi Bhaskaran: A forma művészete
Sokan könnyedén beszélnek a formatervezés történetéről, anélkül, hogy megkérdeznék önmaguktól, mennyit is tudnak valójában a témáról. Milyen alapvető mozgalmakat ismerünk? Milyen stílusjegyek különböztetik meg az egyes korszakokat? Kik a kulcsszemélyiségek? Könyvajánló a Scolar Kiadó jóvoltából
Lakshmi Bhaskaran: A forma művészete
fordította: Gebula Judit
felelős szerkesztő: Jámbor Judit
szaklektor: Nátyi Róbert
175 x 225 mm
256 oldal
keménytáblás
cérnafűzött
ISBN 963-9534-71-4
5995 Ft
A forma művészete című könyvet bárkinek ajánlatos elolvasni, akit érdekel a XX. század formatervezése. Sokan könnyedén beszélnek a formatervezés történetéről, anélkül, hogy megkérdeznék önmaguktól, mennyit is tudnak valójában a témáról. Milyen alapvető mozgalmakat ismerünk? Milyen stílusjegyek különböztetik meg az egyes korszakokat? Kik a kulcsszemélyiségek?
A forma művészete mindezekre a kérdésekre választ ad, és részleteiben mutatja be a XX. századra jellemző formatervezési mozgalmakat. Az eligazodásban négy időrendi táblázat is segítséget nyújt, melyekben megtaláljuk a mozgalmakat, a jelentősebb eseményeket, az egyes alkotókat és alkotásaikat. A kulcsszereplők, a nemzetközi változatok és a meghatározó jellemzők felsorolása szintén hozzájárul a gyors eligazodáshoz. Az ipari formatervezéstől és a grafikától a szépművészetig és az építészetig terjedő gazdag, egyedülálló képanyag feltárja az egyes stílusok kialakulásának sajátosságait, és azok napjaink formatervezésére gyakorolt hatását. A formatervezés ma már nem egyszerűen formai vagy funkcionális kérdéseket vet fel. A formatervezés egy olyan nyelvezetté vált, amelyet tökéletesen értenünk kell, ha hatékonyan kívánjuk alkalmazni. Ehhez nyújthat kapaszkodót A forma művészete, amely könnyen használható útmutató a tanulni vágyók és a szakmabeliek számára egyaránt, így tervezési feladataikra könnyebben találnak egyedi, kreatív megoldásokat.
Scolar Kiadó
1114 Budapest, Bartók Béla u. 7.
Tel./fax: (+36-1) 466-7648
www.scolar.hu,
scolar/kukac/scolar.hu