Közélet, hírek

Magyar Nemzeti Múzeum tervpályázati eredmény

1/2

MNM pályázat I. helyezett - Mányi István Építész Stúdió

Hirdetés
?>
MNM pályázat I. helyezett - Mányi István Építész Stúdió
?>
1/2

MNM pályázat I. helyezett - Mányi István Építész Stúdió

Magyar Nemzeti Múzeum tervpályázati eredmény
Közélet, hírek

Magyar Nemzeti Múzeum tervpályázati eredmény

2010.06.11. 11:12

Cikkinfó

Vélemények:
7

Dosszié:

Lezajlott a Magyar Nemzeti Múzeum műemlék épületének és a közvetlen környezetét képező múzeumkert komplex, látogatóbarát és értékmegőrző fejlesztésének turisztikai célú tervezésére kiírt tervpályázat elbírálása. A Bíráló Bizottság döntése alapján I. díjban részesült a Mányi István Építész Stúdió pályaműve.

Lezárult Magyar Nemzeti Múzeum főépületének és környezetének fejlesztését célzó tervpályázat.

Az egyes pályaművek részletes bírálatát és értékelését követően a bíráló bizottság (zsűri) a következő döntést hozta. A bíráló bizottság (zsűri) díjazott pályaműként jelölte meg a következő pályaműveket:

a pályaművet benyújtotta a Mányi István Építész Stúdió,

a pályamű szerzői: Mányi István (Mányi István Építész Stúdió), Gergely László (Stúdió G Bt.), Szabó Lajos (DU-PLAN Kft.), Bogár Péterné (TERTAK Kft.), Gergely Tünde, Martosi József (GEMA-Terv Kft.), Szigyártó Gábor (SMG-SISU Kft.), Balogh Andrea és Majoros Csaba (4D Tájépítész Iroda),

 

MNM pályázat I. helyezett - Mányi István Építész Stúdió
1/2
MNM pályázat I. helyezett - Mányi István Építész Stúdió

 

 

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Mányi István, Mányi Dániel, Gergely László, Szabó Lajos, Bogár Péterné, Gergely Tünde, Marosi József, Szigyártó Gábor, Hrustinszky György, Balogh Andrea, Majoros Csaba, Frikker Gizella, Kormányos Anna, Baróthy Anna.

a pályaművet benyújtotta Dr.-Ing. Arch. Claus D. Worschech és Oszoli és Boda Építész Iroda Kft.,

a pályamű szerzője: Dr.-Ing. Arch. Claus D. Worschech,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Dipl.- Ing. Arch. Novotny László, M. Sc. Dipl.-Ing. (FH) Normann Ellers, Dipl.-Ing. Sascha Koch, Dipl.-Ing. Arch. Arndt Bieber, Oszoli Dénes.

  • III. díj (bruttó 2.500.000,- Ft díjazással, megosztott díj) a 33. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Narmer Építészeti Stúdió

a pályamű szerzője: Vasáros Zsolt DLA,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Vasáros Zsolt, Horváth Sándor, Kováts Petra, Lévai Melinda, Nagy Zsolt, Schunk Szabolcs, Szigetfű István, Tóth Márton, Vasáros Ákos, Véner Ágnes, Blasius Norbert, Makáry Csaba, Mottl Tamás.

a pályaművet benyújtotta a Földes és Társai Építésziroda Kft.

a pályamű szerzői: Földes László, Balogh Csaba, Sirokai Levente, Sónicz Péter, Deigner Ágnes (Földes és Társai), Sándor Tamás, Pottyondi Flóra (S-Tér Kft.), Lucz Attila, V. Nagy Zoltán, Baku Eszter,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Földes László, Balogh Csaba, Sirokai Levente, Sónicz Péter, Deigner Ágnes, Sándor Tamás, Pottyondi Flóra, Lucz Attila, V. Nagy Zoltán, Baku Eszter.

a pályaművet benyújtotta az MCXVI Építészműterem Kft.

a pályamű szerzői: Borsay Attila, Lukács Eszter, Szlovák János, Álmos Gergely (MCXVI), Mohácsi Sándor, Homann János, Hollósi Krisztina (S73), Lantos András (LANTERV), Kovács Zsuzsanna (Interháztech), Haász Ferenc (ERCO),

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Borsay Attila, Lukács Eszter, Szlovák János, Álmos Gergely, Mohácsi Sándor, Homann János, Hollósi Krisztina, Lantos András, Kovács Zsuzsanna, Haász Ferenc.

A bíráló bizottság (zsűri) megvételben részesítette a következő pályaműveket (a pályaművek sorszáma szerinti sorrendben):

  • 1. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Gelesz és Lenzsér Kft.,

a pályamű szerzői: Gelesz András, Czirják András, Nádai Brigitta, Holló Eszter, Molnár-Schád Gergely, Safranka Péter, G. Lenzsér Ágnes,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő további munkatársak: Szabó Árpád, Steiner Balázs Miklós, Esztergályos Viktor.

  • 7. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Mérték Építészeti Stúdió Kft.

a pályamű szerzői: Paulinyi Gergely, Dr. Reith András, Dr. Komjáthy Attila, Burián Gergő,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Sidó Kamilla, Gelesz Adrienn, Hornung András, Dávid Ferenc, Barcza Dániel, Markovits Péter, Pavlics Károly, Balázs Judit, Albrecht Ute, Dr. Takács Lajos, Ugrinné Zrubka Beatrix, Varga-Ötvös Béla, Lukács Zsombor.

  • 13. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Finta és Társai Építész Stúdió Kft.
a pályamű szerzője: Dr. Finta József,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Dr. Finta József, Guczogi György, Halvaksz Mónika, Kiss Gábor, Magyar Mária, Bene Tamás, Steffler István, Helfrich Franciska, Volkai János, Temesvári László.

  • 18. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta Bérces László
a pályamű szerzői: Bérces László, Kápolnás Gergely, Kun Róbert, Magyar Ádám,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő további munkatársak: Karádi Gábor, Oltvai Tamás.

  • 48. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Csatai és Társa Bt.

a pályamű szerzője: Ifj. Csatai László,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő további munkatársak: Borka Andrea, ifj. Csatai László, Hoffecker Ákos, Kósa Balázs, Lőke Ferenc, Németh István, Szalay Mátyás.

  • 53. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta a Szateki Kft.

a pályamű szerzője: Szabó Zoltán, Meggyes Attila, Vörös Balázs

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Szabó Zoltán, Meggyes Attila, Vörös Balázs, Janik Szilvia, Molnár Péter.

  • 55. sorszámú pályamű

a pályaművet benyújtotta az M Építész Iroda Kft.

a pályamű szerzője: Szentkuti Viktor,

a pályamű elkészítésében, illetőleg a tervezési feladat teljesítésében részt vevő munkatársak: Szentkuti Viktor, Bencsik Gábor, Halmai Dénes, Istók Viktória, Kersner Katalin, Koch Lilla Boróka, König Gergely, Szabó Márton Zoltán, Vaserman-Cone A. Karin, Kerekes György, Kontra Dániel.
 

A zárójelentés kivonata elérhető a Magyar Nemzeti Múzeum honlapján.

Vélemények (7)
_vegso_
2010.06.14.
10:55

"nem az a lényeg, hogy ki ölt meg kit..."

várjuk ki a végét, mert biztosan lesznek még igényes pályaművek!

KippKopp
2010.06.13.
22:41

Csak nem azt akarjátok mondani, hogy akkor most Father Christmas hozzanekünk a belső építészetet.... ?:)Akármi is legyen ez a hét oszlop,  erősen hajaz a legutóbbi Szépműbejárati koncepcióra...  Már ott is hatalmas találmánynak bizonyult,gondolták itt is elmegy, sőt a zsűri ezzel még jól meg is támogatta azottani terveket és döntéseket. Aminek létjogosultsága van a Hősökterén, az a Múzeumkertbe is tökéletesen passzol, környezetre valótekintet nélkül... -  végülis mindkét épületen vannak nagy oszlopokvagy mifene, hö?!Ehhez a kreativitáshoz csak gratulálni lehet mind a tervező mind abíráló félnek.Arról már nem is beszélnék sokat, hogy Magyarország egyik legnagyobbjelentőségű pályázatát ilyen minőségű látványtervvel (gondolom a fentlátható volt a legjobb) a 21. században meg lehet nyerni... Hozzá nemértőknek: kb fél órát - órát igényel elkészíteni ezt a képet.  Ennyitáldozott az építésziroda arra, hogy megértesse a tervet anagyközönséggel (elég széleskörben lesznek ezek a képek publikálva) ésnem csak a zsűrivel. De minek is többet erőlködni ha a munka már bevan zsákolva....Remélem mindenben tévedek és sikerül meggyőzniük, hogy az első díjaspályamű megérdemelten nyert....

anarchitecture
2010.06.12.
21:35

a Mányinak minden államtitkár az osztálytársa volt?!

sanyiahegyről
2010.06.12.
15:39

egy másik drámában, ezeket a szereplőket egyszer már ...

frangelico
2010.06.12.
18:35

@sanyiahegyről: Valóban ennyire jól működik a "parasztvakítás"??? Valóban ennyire rövidlátó a szakma ezekben az igencsak fontos kérdésekben??? Hónapok óta próbálom felhívni a figyelmet az "ügyeket" övező visszásságokra, de még csak válaszra sem méltattak. Most megkísérlem ismét a korábbi bejegyzések citálásával: frangelico, 2010, május 25 - 20:47No lám csak. Kezd valami derengeni? Igenis ez annyira komoly! Én szóltam, kétszer is, de mindhiába. Lássuk csak, hogyan próbáltam a T.publikum figyelmét felhívni a Nemzeti Múzeum alighogy befejezett teljes rekonstrukciója után sebtiben kiírt pályázatra:

frangelico, 2010, február 27 - 18:38Hát tényleg csak ennyi a baj ezzel az etikátlan és alighanem jogilag is kifogásolható "pályáztatással"? Tényleg ott tartunk, hogy nem látjuk a "fától" /múzeumkert/ az erdőt? Ajánlom szíves újraolvasását K2 hozzászólásának és nem különben a mellékletnek. Nem kevésbé a "nagyrekonstrukció" tervezőivel készített interjút a http://www.epiteszforum.hu/node/5470 elérhetőségen.

Aztán meg a Szépműről is volt egy süket fülekre talált figyelemfelhívó szösszenetem:

frangelico, 2010, április 27 - 11:51Javaslom az alábbi webhely megtekintését:

http://www.okm.gov.hu/letolt/nkom/palyazatok/osszesito_2004_4szt.pdf

A 3.oldalon "Építési beruházás" címszó alatt egy tanulmánykészítés szerepel. Nos, ha valaki hallott róla, látta, netán olvasta is ezt a feltehetően páratlan remekművet, az ne habozzon, ne rejtegesse és tegye közkincsé. Ja és annak sem árt utánanézni, hogy kik, mennyiért és mennyi idő alatt készítették azt.                                                                                                              

Tessék jól odafigyelni a dátumokra, érdekes következtetésekre juthatunk. Egyszer talán összeáll a kép ezekről a dicstelen történetekről.

Jó rejtvényfejtést! 

amonserrano
2010.06.11.
12:40

remelhetjuk a hetfoi sajtotajekoztato utan hamarosan vagy egy idoben felkerulnek a palyamuvek?:) koszi

perika
2010.06.11.
14:37

@amonserrano: igyekszunk, dolgozunk rajta 1000-el:-) üdv, perika

Új hozzászólás
Nézőpontok/Történet

A Hilton szálló // Egy hely + Építészfórum

2024.06.05. 14:37
9:40

Az Egy hely soron következő részében a Budai Várnegyed egyik legelutasítottabb épületének, a Hilton szálló építésének történetét mutatja be. A közel fél évszázados hotel mégis a budai látkép fontos részévé vált, különleges architektúrájával egyszerre különül el és illeszkedik a középkori romok, és a szomszédos épületek sokszínűségéhez.

Az Egy hely soron következő részében a Budai Várnegyed egyik legelutasítottabb épületének, a Hilton szálló építésének történetét mutatja be. A közel fél évszázados hotel mégis a budai látkép fontos részévé vált, különleges architektúrájával egyszerre különül el és illeszkedik a középkori romok, és a szomszédos épületek sokszínűségéhez.

Nézőpontok/Történet

A Tóth Árpád sétány // Egy hely + Építészfórum

2024.06.05. 14:34
9:25

Hadászati célokat szolgáló sikátorból gesztenyesorral és japán cseresznyefákkal tűzdelt gáláns sétány, a Budapestre nyíló egyik legszebb kilátással. A sétány sokszínű, rétegzett történetét az Egy hely csapata mutatja be.

Hadászati célokat szolgáló sikátorból gesztenyesorral és japán cseresznyefákkal tűzdelt gáláns sétány, a Budapestre nyíló egyik legszebb kilátással. A sétány sokszínű, rétegzett történetét az Egy hely csapata mutatja be.