Megújulhat a várpalotai Jó Szerencsét Művelődési Központ
Várpalota Város Önkormányzata közbeszerzést írt ki a Károlyi Antal tervei alapján 1957-ben elkészült, szocreál stílusú művelődési ház felújítási terveinek elkészítésére.
A Jó Szerencsét Művelődési Központot a LAKÓTERV munkatársai tervezték, Károlyi Antal Ybl-díjas építész vezetésével. 1952-től 1957-ig épült a korszaknak megfelelő szocialista realista stílusban. 1958 szeptemberében, a bányásznap alkalmából adták át, 1998-ig a Bányaipari Dolgozók Szakszervezete működtette, majd az önkormányzathoz került.
József Dénes A művelődési otthonok harmincegy éve című, 1980-ban megjelent cikkében így ír róla:
Várpalota központjának kereszttengelyét az egyik oldalon a római katolikus barokk templom, a másik oldalon a művelődési ház zárja le. A Thury-vár körüli egységes "szocreál" építészeti együttesben a hangsúly erre az épületre esik, amely oszlopos bejáratával, az előtte levő parkkal, jó arányú tömegével határozott városképformáló elemmé vált. A belső terek egyszerű vakolt falai, a falfülkékbe simuló gobelinek (melyek egy-egy W. C. ajtót is körbefognak), a festett mennyezetkazetták naiv természetessége a mai szemlélő számára megható és ünnepélyes.
Kritika, 1980/9.
A közbeszerzési eljárás kiírása szerint a feladat része a művelődési ház felújításához és bővítéséhez szükséges teljes körű tervezői feladatok ellátása, a megvalósításához szükséges felmérési, (építési, továbbá szakági) engedélyezési és kivitelezési-, közbeszerzési- és geodéziai tervdokumentáció elkészítése.
A kiírásból kiderül, hogy az épület összes szintjét felújítják a nézőtérrel és a kiszolgáló területekkel együtt. A nézőtéren 450 férőhelyet alakítanának ki. A tervezési feladat része az épület bővítése egy új, 200 m2-es konyha-étterem és egy 200 m2-es raktár épületrésszel. A teljes épületgépészeti, épületvillamossági és színpadtechnológiai rendszert korszerűsíteni kell, és a tervezési területen belül minden burkolt és zöldfelületet meg kell újítani.
A művelődési ház épülete Várpalota Város Önkormányzati Képviselő-testületének a településkép védelméről szóló 28/2017. (XII.15.) önkormányzati rendelete szerint egyedi helyi védelem alatt áll.
A teljes kiírás itt érhető el.