Ahol felhős időben sem kell a világítást felkapcsolni: Budapest One
Eddigi legnagyobb irodafejlesztési projektjét valósítja meg a Futureal-csoport Őrmezőn, Magyarország legnagyobb közlekedési csomópontjában. A Paulinyi-Reith & Partners által megálmodott irodaparkot szimulációk segítségével úgy tervezték, hogy a napsütés iránya, a napenergia-potenciál és a légáramlás szempontjából legideálisabb forma jöjjön létre – így egy felhős napon sem kell felkapcsolni a világítást az épületben.
Eddigi legnagyobb irodafejlesztési projektjét valósítja meg a Futureal-csoport Őrmezőn, Magyarország legnagyobb közlekedési csomópontjában. Az összesen 65 400 négyzetméteres Budapest ONE Business Park irodakomplexum első üteme közel 25 000 négyzetméter bérirodát, illetve 2 600 négyzetméter kereskedelmi és szolgáltató egységgel lesz ellátva, földszintjén éttermek, kávézók, bankjegyautomata, posta, élelmiszerbolt, fodrász és tisztító is helyet kap. Mindezek mellett tágas zöldövezetet és 480 férőhelyes mélygarázst biztosít majd az iroda több ezer dolgozójának. Az első ütemet 2019 második felében adják át.
A Budapest ONE szalagépületét, szimulációk segítségével úgy tervezték, hogy a napsütés iránya, a napenergia-potenciál és a légáramlás szempontjából legideálisabb forma jöjjön létre – így például egy felhős napon sem kell felkapcsolni a világítást az épületben. A Budapest ONE tervezésénél külön figyelmet kapott, hogy látványos kialakítása ellenére se nyomja el vizuálisan a több tízezer embernek otthont adó lakóövezetet. Ennek megfelelően az irodaház magassága nem tér el a környezetében található épületektől. Az irodapark belsejében fél hektárnyi nyitott közteret hoznak létre, amit különleges vízfelületek és egyedi kialakítású zöldterület tesz majd közkedvelt találkozóhellyé.
A Paulinyi-Reith & Partners által megálmodott irodapark bejáratai a környező közlekedési tengelyekhez igazodnak. Az épület kapcsolódik a kelenföldi pályaudvar túloldalához, az Etele tér fejlesztéseihez és az eszközváltó csomóponthoz. A másik bejárat a lakóövezet felé mutat, az északnyugati bejárat pedig a Sasadi úti aluljáró felé. A Budapest ONE földszintjén éttermek, kávézók, bankjegyautomata, posta, élelmiszerbolt, fodrász és tisztító is helyet kap, emellett az irodaháztól néhány perc távolságra épülő Etele Plaza szórakoztató- és bevásárlóközpont biztosít majd még több szolgáltatási lehetőséget.
Az irodaház Magyarországon az elsők között szerezte meg a nemzetközi WELL Building Platina előminősítést. Évente közel 7 millió ember korai haláláért felelős a légszennyezettség világszerte, és a fizikai inaktivitás is hasonló veszélyeket rejt. A washingtoni székhelyű International WELL Building Institute nemzetközi minősítése az épületek emberi szervezetre, egészségre, közérzetre gyakorolt hatását vizsgálja és értékeli hét szempont – a levegőellátás, a víz, az egészséges táplálkozás lehetősége, a természetes fény, a testmozgás, a kényelem és a szellemi frissesség – alapján. A WELL-minősítés célja, hogy olyan irodaházak épüljenek, amelyek a környezetvédelem mellett az ott dolgozók egészségére, közérzetére és komfortérzetére is kedvező hatással vannak.
A WELL Building iránymutatásainak megfelelően, a Budapest ONE-t energiatakarékos, intelligens központi épületirányítási rendszerrel szerelik majd fel, a falakat nyugalmat sugárzó színek borítják, de meditációs szoba és tágas, zöld tetőkert, tusolóval felszerelt biciklitároló, vízmentes nanotechnológiás autómosó, az épület tetején panorámás futópálya is a dolgozók rendelkezésére áll majd, emellett lehetőség lesz az elektromos autók töltésére, valamint szelektív hulladékgyűjtésre is. A Futureal-csoport elkötelezte magát, hogy az összes jövőbeni irodaépület-fejlesztését a WELL irányelvei szerint valósítja meg, hiszen a környezettudatosság részeként az épülethasználók egészségét az egyik legfontosabb tényezőnek kell tekinteni a tervezés során.