„Build Something!” — környezetbarát kollégium, siklórepülő, textilgép és városi robogók a fenntarthatóság jegyében
Az Autodesk Inc. kihirdette a „Build Something!" (Építs valamit!) verseny győzteseit. A kezdeményezés arra bátorította a világ tervező szakembereinek következő generációját, hogy az ipari formatervezési, az építészmérnöki, az építő- és gépészmérnöki, illetve a 3D animációs területen szerzett jártasságukat egy fenntarthatóbb világ érdekében kamatoztassák.
Az Autodesk Inc., mely főképp 2D és 3D tervezői szoftvermegoldásairól ismert, kihirdette a „Build Something!" (Építs valamit!) verseny győzteseit. A kezdeményezés arra bátorította a világ tervező szakembereinek következő generációját, hogy a fenntarthatóbb világ érdekében kamatoztassák jártasságukat, amit eddig szereztek az ipari formatervezési, az építészmérnöki, az építő- és gépészmérnöki szoftverhasználat, illetve a 3D animációk területén. A tervek megvalósítását az Autodesk úgy támogatta, hogy rendelkzésre bocsátotta a digitális technológiát.
Az esemény egyike annak a számos programnak, amelyekkel a vállalat buzdítani szeretné az egyetemistákat, hogy képzelőerejüket és szenvedélyüket a tervezésben kamatoztassák. „Izgalmas látni, ahogyan a mai diákok kreativitása kifinomult és innovatív tervekben kel életre" – mondta Paul Mailhot, az Autodesk globális oktatási programjainak felelős igazgatója. „A legtöbb diák számára a szükséges tervezőszoftverek túl drágák ahhoz, hogy megvásárolják. Az Autodesk diákközössége nemcsak ingyenesen biztosítja a professzionális szoftvereket, hanem olyan hasznos gyakorlatokat és fórumokat is elérhetővé tesz, amelyek segítségével a lehető legnagyobb mértékben kihasználhatók a legújabb szoftverek nyújtotta lehetőségek a fenntarthatóság szempontjából is" – tette hozzá Paul Mailhot.
Az építészeti kategóriát és az általános kategóriák nagydíját egyaránt az ausztráliai Narrabundah College hallgatója, Andrew Southwood-Jones nyerte, aki környezetbarát egyetemi lakóépülete, a UniCube prototípusának digitális modelljét a Revit Architecture szoftver használatával készítette el. A UniCube, az épület-információ modellezés gyakorlatát felhasználva, a hallgatók életvitele szerint kialakított, esztétikailag is kellemes tereket kínál, mindezt megújuló építőanyagok és környezetbarát építési technológia, például rőzsefonat használatával és esővíz-újrahasznosítással.
Az ipari formatervezési kategóriát és a fenntartható tervezés nagydíját Roland Cernat, a németországi Hochschule für Gestaltung Schwaebisch Gmuend hallgatója nyerte, zéró-kibocsátású motorral rendelkező siklórepülőjével. Az ORIENS terve a bölcsőtől-bölcsőig elképzelés alapján született, a termék jövőbeli szétszerelését és újrahasznosítását is figyelembe véve. Cernat a terv vázlatának elkészítéséhez, majd a terv megvalósításához az Autodesk AliasStudio szoftvert használta.
További információk a honlapon.