
Mi az a szociális építészet? 1.
A MOME SocioLab szervezésében. Az este formája moderált beszélgetés, brain storming, workshop.
Kamarai tagok 1,5 kreditpontot igényelhetnek (1500 Ft/1,5 FUGA kártya).
A program az építészet társadalmi szerepvállalásának lehetőségeit, felületeit módjait igyekszik feltérképezni. Hazai kortárs építészeti kísérletek bemutatása mellet, a társszakmák meghívott képviselőivel beszélgetünk a sikerek és kudarcok lehetséges okairól, a célokról a valóra válás feltételeiről, valamint a hazai helyzet speciális adottságairól, jellemzőiről. A témát így konkrét projekteken keresztül közelítjük, de nem csak építész szemmel, hanem több irányból, más-más nézőpontból is vizsgáljuk. A beszélgetéseken meghívott előadóként részt vesznek közgazdászok, szociológusok a partner civil szervezetek képviselői és olyan cégek reprezentánsai is, akik mint lehetséges támogató partnerek lesznek jelen.
A két este két téma köré, egy-egy folyamatban lévő szociális építészeti mikor projekt köré szerveződik. Cél hogy az elképzelést több, szakmailag különböző aspektusból legyünk képesek megvizsgálni, értékelni, és a további irányokat a lehető legjobban kijelölni. Az este egy projekt rövid bemutatásával kezdődik, majd a meghívott szakemberek és résztvevő szereplők a projekt kapcsán a lehetőségeket, a felmerülő kérdéseket és lehetséges megoldási javaslatokat vizsgálják meg. A vita nyilvános és nyitott, inkább brain storming vagy worshop hangulatú, mintsem kerekasztal-beszélgetés. Cél, hogy a program végére a konkrét projekt valós tartalommal gazdagodjon, illetve hogy ezzel párhuzamosan általános érvényű elméleti következtetéseket is tehessünk.
10:33
Nézem, nézem, hogy:
hol
és mikor?
Igaz a FUGA kártyából kikövetkezetehető lenn, hogy a helyszín a FUGA. De szerintem többen nem tudják hogy ez mit jelent.
Azt pedig, hogy a két estét egybe sikerül besűríteni, az világbajnoki!
Ryhe
14:09
@Hartmann György Sándor: Május 13-án délután ötkor lesz a FUGÁ-ban, Petőfi S. u. 5. A beszélgetés nyilván egy hosszas bevezetővel indul, majd felkért előadók öntömjéntől bűzlő, terjengős és szubjektív semmitmondásával folytatódik. A végén a moderátor minden hozzászólótól tömörséget kér, tekintettel az (ő hibájából) elszaladt időre. A hozzászólók hozzászólásai egyre inkább sérelmi és személyes jelleget öltenek majd, és alig lesznek leállíthatók...
Adja Isten, hogy ne így legyen!