Épületavatás a Dunaújvárosi Főiskolán
Elkészült a fonodából átalakított oktatási épület első két üteme, melynek tervezője Rombauer Gábor és csapata volt. Szeptember 26-án, kedden délután ünnepélyesen felavatták a Dunaújvárosi Főiskola új épületének eddig megvalósított részét, valamint az intézmény központi épülete előtti közparkot.
Az avató ünnepségen beszédet mondott dr. Bognár László rektor, dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter, dr. Magyar Bálint, az oktatási tárca korábbi – a most befejezett fejlesztések kezdetekor – első embere, Dr. Kálmán András polgármester, valamint Vermesy Sándor, a kivitelezésben főszerepet vállalt Strabag Zrt. ágazatvezetője. A beszédeket követően előbb a díszkút beindítása következett, majd a fő esemény: Hiller István miniszter adta át az új épület kulcsát Bognár László rektornak, miután közösen átvágták a bejáratnál a nemzeti színű szalagot.
A jelen ütemben a két hosszfolyosóra fűzve készültek el a szaktermek, továbbá a könyvtár és egy nagyelőadó. Az építkezés következő ütemében egy sportcsarnokot és egy újabb előadótermet valósítanak meg, várhatóan 2007-ben.
A Dunaújvárosi Főiskola PPP új főépület és park beruházásban résztvevő tervezők névsora
Építész: Rombauer Gábor építész vezető tervező
Építész munkatársak: Csizmadia Zsuzsanna, Balogh Péter, Büki Katalin, Friedrich Dávid
Statikus: Dufner István
Pálinkás János
Épületgépész: Oltvai András
Épületvillamosság: Krén József
Akusztikus: Kotschy András
Út: Pej Kálmán
Park: Városy Péter
Kertészet: Gyurcsó Éva
Friedrich Ferenc
Közvilágítás: Kiss Vilmos
Kivitelező: Strabag Zrt.
Vermesy Sándor ágazatvezető
15:01
Őszintén gratulálok a kollégáknak, de azért szívesen olvasnék arról, hogy miért a pályázat 2. helyezettjének terve valósult meg. Hogy kizárható legyen az a lehetőség, hogy a kibrusztolt tárgyalásos eljárás során valaki aláígért volna valakinek. Alapvetően megérne egy misét ez a téma, miszerint nem kötelező a pályázat nyertessel szerződni (nem kárvallottként, hanem delegált zsürorként van ilyesfajta tapasztalatom).
20:37
@sityu: Őszintén örülök a felvetésnek, és remélem sok-sok hozzászolást kapunk majd a témában. Ez az egyike azon óriási problémáknak amelyekkel sajnos együtt él a magyar építésztársadalom. Nem vagyunk képesek megvédeni magunkat a közberuházások során kényük-kedvük szerint kavaró ügyintézőkkel, kiskirályként uralkodó megbízott vezetőkkel szemben, akik közpénzeket herdálnak el mindenféle felhatalmazás nélkül. És ez nem csak a pályázatok kikerülésére értendő, hanem általános probléma. A helyzet pedig az, hogy a végeredmény persze működni fog, mert azért olyan rosszat művészet csinálni, ami használhatatlan. Így a kiskirályok megbizonyosodnak, hogy lám igazuk volt. Ezt fennhangon hirdetik is, és soha nem derül ki, hogy lehetett volna érzékenyebb, építőbb, előremutatóbb, hasznosabb, értékesebb dolgot is létrehozni. kárvallott
15:02
@sityu: A PPP címen megkerült építészeti pályázatok sora is megérnének egy misét, vagy számvevőszéki vizsgálatot. (pl. debreceni és veszprémi sportcsarnok, kollégiumépítések - csak az általam ismertek). Kamaránk lépett ezek ügyében? Ráadásul a PPP módszer (a köz részletben fizet, sok éven keresztül, bizonytalan szabályozási körülmények között, általában többet, mint indokolt lenne) elég divatos megoldás lett mostanában. A PPP konstrukcióban létesülő épület is közpénzből épül, mint pl. egy címzett támogatásból megvalósuló beruházás, melynél építészeti tervpályázat kötelező. A pályázat a megbízó (ez esetben a köz) alapvető érdeke. Nekünk szakmabelieknek ezt nem kell különösen magyarázni.