Programok

Megnyílt a TFH+E szakkiállítás és konferenciasorozat

1/2

Hirdetés
?>
?>
1/2

Megnyílt a TFH+E szakkiállítás és konferenciasorozat
Programok

Megnyílt a TFH+E szakkiállítás és konferenciasorozat

2009.02.11. 14:49

Eseményinfó

Esemény kezdete:
2009.02.11. 11:00
Esemény vége:
2009.02.13. 15:00

A nehéz gazdasági helyzet ellenére közel 100 kiállítóval, és 106 előadással nyit a TFH+E szakkiállítás és konferenciasorozat

1/2

A nehéz gazdasági helyzet ellenére közel 100 kiállítóval, és 106 előadással nyit a TFH+E szakkiállítás és konferenciasorozat.

- Középpontban az energiatudatosság

- 3 nap alatt 5 kreditpontos konferencia + Marketing Szeminárium

- Oktatások, termékbemutatók és építőművészeti társkiállítások

Kibővült tematikával és számos újdonsággal nyitja meg kapuit az idén második alkalommal megrendezésre kerülő Tetők-Falak-Homlokzatok + Épületenergetika szakkiállítás és konferenciasorozat február 11-13. között a SYMA Rendezvényközpontban. A kiállítás és az azt kísérő konferenciák az energiatudatosságot a középpontba helyezve, elsősorban a szakemberek, de a magánépíttetők körében is érdeklődésre tarthatnak számot.

A rendezvényen a legmodernebb szerkezeti anyagok mellett a tetők, falak, homlokzatok témaköréhez közvetve kapcsolódó energiatakarékos nyílászárók is bemutatkoznak, és bőséges választék lesz napkollektorokból és a szolárrendszerekből is.

Kreditpontos konferenciák a panel-rehabilitációtól a passzívházig

Az energiatudatosság összeköti az építészeket és épületgépész mérnököket, ezért a kiállítás és a konferenciák is e gondolatkör jegyében kerül megrendezésre.

A koncepciónak megfelelően a rendezvényt látogató szakemberek a kiállítás három napja alatt összesen öt kreditpontos szakmai konferencia közül választhatnak, amelyekre már előzetesen több mint 1.200 érdeklődő regisztrált.

Egész napos konferencia foglalkozik az évek óta jelentős állami támogatások felhasználásával zajló, és százezreknek otthont adó panelépületek rehabilitációjának kérdésével. Szintén egész napos konferencián vitatják meg az izgalmas újdonságokat ígérő, napjainkban egyre terjedő passzívházak technikai újdonságait, alkalmazhatóságát.

A klímaváltozás elleni harcban az “épített, szépítő zöldtető" jelentősége felbecsülhetetlen, és bár szorosan összefügg az “ötödik homlokzat" szerepét is betöltő magastetők építésével, szigetelésével, mindkét témát külön konferencián vitatják meg a szakemberek.

Első ízben kerül sor az épületfizikára, ezen belül is elsősorban a hangszigeteletésre fókuszáló konferenciára, mely nemcsak elméleti, de gyakorlati kérdéseket is felvet a tervezés során.

A konferenciasorozat tematikájának szakmaiságát a BME Építészmérnöki Kar Épületszerkezettani tanszéke, mint védnök garantálja. Az előadók az egyes szakterületek elismert hazai és külföldi specialistái.

 

A konferenciák időpontjai és megnyitói (továbbképzési pontok)

Február 11. – II. Weber Panelrehabilitációs Konferencia (2 kreditpont MÉK,)

Február 11. – Zöldtetők a klímaváltozás ellen konferencia (5 kreditpont MÉK, 3 pont MK)

megnyitja Fegyverneky Sándor, Országos Főépítész

Február 12. – II. Magyar Passzívház Konferencia (5 kreditpont MÉK, 1,5 MK)

megnyitja Bíró Marianna, NFGM vezető főtanácsos, építésgazdasági referens

Február 12. – „Építő Marketing" szeminárium

megnyitja Kiss Zoltán, az Expositor Kft. igazgatója

Február 13. – I. Saint-Gobain Épületfizikai Konferencia (1 kreditpont MÉK)

megnyitja Eltér István – Magyar Építész Kamara,

a kiállítás és konferencia védnöke

Február 13. – A tető, mint ötödik homlokzat konferencia (átforduló homlokzatok)

megnyitja Krakler Judit, NFGM vezető főtanácsos (5 kreditpont MÉK)

 

Újdonság I.: Építőművészeti társkiállítások

Újdonság, hogy 4 építőművészeti kiállítás látható a rendezvény ideje alatt.

A látogatók megnézhetik a 8 év után 2008-ban ismét életre hívott „Év háza" pályázat 10 elődöntős épületét felsorakoztató kiállítást, amely egyben a Visegrádi Négyek országai 10-10 családi házát bemutató kiállítás magyar anyaga is.

A határon túli kitekintést nem csupán ez a kiállítás, de a nemzetközi téglaépítészeti verseny, a Brick Award 2004-2008 között díjazott épületeiből készült válogatás is biztosítja.

Ugyancsak látható lesz a legnevesebb magyar állami építészeti díjat elnyert építészek munkáját bemutató Pro Architectura kiállítás is.

 

Újdonság II.: "Építő marketing" Szeminárium

Első alkalommal kerül megrendezésre az építőiparban marketing területen dolgozó szakemberek számára az „Építő marketing" Szeminárium a TFH+E szakkiállítás és konferencia kísérőrendezvényeként február 12-én.

Az építőipart is érintő gazdasági válság miatt most különösen fontos, hogy a vállalatok minden marketingre szánt forintot a leghatékonyabban költsenek el új piacok megszerzésére, vagy éppen a piaci pozíció megtartása érdekében.

Ehhez kínál korszerű ismeretanyagot a szeminárium, ötletekkel, jó példákkal, vagy éppen segít felfrissíteni a korábban megszerzett marketing tudást.

 

Újdonság III.: TFH Oktatási Sziget: Fókuszban a szakkivitelezők

A kiállítás mindhárom napján működő “Oktatási Szigeten" a szakkivitelezők hasznos elméleti és gyakorlati oktatások során sajátíthatják el a legújabb technológiáikat, és a minőségi beépítés titkait.

Ezek között megtalálható lesz az új téglatechnológia, a gyors és gazdaságos csiszolt tégla alkalmazását elősegítő elméleti és gyakorlati képzés, illetve a tetőfedéssel kapcsolatos gyakorlati bemutatók.

 

Ünnepélyes megnyitó:

A kiállítást Fegyverneky Sándor országos főépítész nyitotta meg. Köszöntőt mondott Kálmán Ernő a Magyar Építőművészek Szövetségének elnöke.

 

A rendezvény szakmai együttműködő partnerei és védnökei:

Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Építészmérnöki Kar, Épületszerkezettani Tanszék

ÉMI Kht.

Magyar Építész Kamara

Magyar Építőművészek Szövetsége

Magyar Kereskedelmi és Iparkamara

Magyar Passzívház Szövetség

Zöldtetők Országos Szövetsége

 

Látogatói információk:

A kiállítás deklaráltan szakmai rendezvény, ennek ellenére a lakossági felhasználókat kedvezményes jegyekkel várják minden nap délután 14.00 és 18.00 között a tömegközlekedéssel jól megközelíthető és kiváló infrastruktúrával rendelkező SYMA Rendezvényközpontban.


Helyszín és megközelíthetőség:

SYMA Sport- és Rendezvényközpont „A" Csarnok

Budapest XIV, Dózsa György út 1.

Nyitva tartás

Szerda – péntek 10.00-18.00 - szakmai látogatók számára

14.00-18.00 “happy hours" – lakossági fogyasztók számára kedvezményes belépési lehetőséggel

 

Belépőjegyek

Napi belépőjegy: 1.800,- Ft

Kedvezményes szakmai belépőjegy (újsághirdetési kuponnal): 900,- Ft

Kedvezményes belépőjegyek a lakosság számára 14.00 után: 900,- Ft

Katalógus CD: 600,- Ft

 

További információ

www.tfh.hu és www.expositor.hu.

Vélemények (0)
Új hozzászólás
Nézőpontok/Történet

A Hilton szálló // Egy hely + Építészfórum

2024.06.05. 14:37
9:40

Az Egy hely soron következő részében a Budai Várnegyed egyik legelutasítottabb épületének, a Hilton szálló építésének történetét mutatja be. A közel fél évszázados hotel mégis a budai látkép fontos részévé vált, különleges architektúrájával egyszerre különül el és illeszkedik a középkori romok, és a szomszédos épületek sokszínűségéhez.

Az Egy hely soron következő részében a Budai Várnegyed egyik legelutasítottabb épületének, a Hilton szálló építésének történetét mutatja be. A közel fél évszázados hotel mégis a budai látkép fontos részévé vált, különleges architektúrájával egyszerre különül el és illeszkedik a középkori romok, és a szomszédos épületek sokszínűségéhez.

Nézőpontok/Történet

A Tóth Árpád sétány // Egy hely + Építészfórum

2024.06.05. 14:34
9:25

Hadászati célokat szolgáló sikátorból gesztenyesorral és japán cseresznyefákkal tűzdelt gáláns sétány, a Budapestre nyíló egyik legszebb kilátással. A sétány sokszínű, rétegzett történetét az Egy hely csapata mutatja be.

Hadászati célokat szolgáló sikátorból gesztenyesorral és japán cseresznyefákkal tűzdelt gáláns sétány, a Budapestre nyíló egyik legszebb kilátással. A sétány sokszínű, rétegzett történetét az Egy hely csapata mutatja be.