A budai Dunapart egyik legértékesebb részén, a Bem tér nyugati oldalán a 19. század óta áll a Radetzky-laktanya. A komplexumhoz egykor magtár, utászraktár, majd a katonák elhelyezésére szolgáló kaszárnya épült.
Az egykori laktanya volt már hadikórház, pártszékház és iskola is. Mai tulajdonosa, a Market cégcsoport szállodát és modern irodaházat épít a területén, megtartva a 19. század végi kaszárnya Benedicty József tervei szerint épült homlokzati falait.
Az épület Bem téri oldalán, az eredeti falak mögött épül a 127 szobás Kimpton hotel.
Az épület április közepére elérte a legmagasabb pontját, ebből az alkalomból a fejlesztő és beruházó cég, a Market Asset Management Zrt., valamint a generálkivitelező Market Építő Zrt. az épület tetejére kitűzött bokrétával ünnepelt.
Az irodaház látványterve a Kandó Kálmán utca felől. A tágas átrium a szemközti Henger utca felé vezet, korlátozottan újranyitva egy 130 éve várt átjárási, átlátási tengelyt.
A szerkezetkész állapot elérését követően a kivitelezés az épület látványosabb külső homlokzati munkálataival és a belső terek kialakításával folytatódik.
Az új épület hosszmetszete. Komoly mérnöki kihívásnak bizonyult a műemléki homlokzat megtámasztása. Statikusok egész csapata dolgozott azon, hogy egy kívülről összefogott, de belülre réspillérekre letámasztott acélszerkezet képében megtalálják a megoldást
A homlokzat állapota a Henger utcai bejárat körül a legelőrehaladottabb, itt már a külső állványzat bontása is elkezdődött.
Az építészeti kialakítás generáltervezője a Gunther Zsolt és Csillag Katalin vezette 3h Építésziroda, a BEM Center irodaház közös tereinek belsőépítészeti koncepcióját pedig a Studio This tervezői, Hadnagy Tímea és Ulmann István álmodták meg.
A hatalmas épület két és fél belső udvara közül a középső, a leendő irodaház átriuma adott helyet a bokrétaünnepségnek, itt ér a legmagasabbra a hasonló épületeknél megszokott vasbeton pillérvázas szerkezet.
A Bem tér felé eső, második belső udvar nagy része a szállodához tartozik. A félköríves erkélyek mögötti belső tereket a világhírű Marcel Wanders belsőépítész iroda tervezi.
A harmadik, legnagyobb udvar a 2001-ben épült Margit Házzal (Vadász Stúdió) közös, annak zöld területe a Bem Center területén is hasonlóan folytatódik majd.
Az irodaház Kandó Kálmán utcai bejárata látványterven.
Az építkezés mai állása. A hotel vendégei számára széleskörű üzleti lehetőségeket kínál, az irodabérlők pedig a „one-step-shop” szemlélet jegyében szinte mindent egy helyen intézhetnek el napközben, munkától a bevásárláson át a szórakozásig.
Az irodaház bérlői 2023 decemberében költözhetnek be az épületbe. Az összesen 20.000 m²+ bér beadható iroda és kereskedelmi területtel rendelkező épület, 6 szinten várja a beköltözőket.
Az építkezés következő fázisában folyatódik a hőszigetelés készítése, amelyből több kamionnyi mennyiség érkezett. A gépészeti berendezések beépítése a tűzoltórendszer vízvezetékeivel kezdődött.
Az irodatérben már készül a hasonló, modern irodákban álpadló. Mögötte az utcaszinten álló toronydaru, amelyet az elmúlt hónapokban terv szerint teljesen körbevett a készülő szerkezet. Lebontása után a helyére is vasbeton födém kerül.
Az előrehaladott állapotú Fekete Sas utcai homlokzat, ahol állványzat nélkül először vált láthatóvá az épület egy része. Az utca végén a Bem József tér.
A hagyományos bokrétaünnepség, azaz richtfest német eredetű, legalább 700 éves hagyomány. Eredeti, jogi jelentőségét mára az ünnep váltotta fel.
Helyére került a bokréta, a hatodik emelet födémjén. Az épület ezen része már lapostetőt kap, tehát nem lesz magasabb, ellentétben a műemléki jellegű Bem téri oldallal, ahol a tető arányai az eredeti, dualizmus-kori homlokzathoz igazodnak.
Az építkezés várhatóan év végére fejeződik be, az átadás után pedig a Kandó Kálmán és Henger utca közötti átrium, valamint üzletek is megnyílnak.