Templomtorony a győri Insula Lutherana tömbben — pályázati eredmény
A hallgatói ötletpályázaton 1. díjban részesült az 59. sz. pályamunka, tervező: Jászai Gergely.
Az Öt Templom Fesztivált rendező Karzat Alapítvány a rendezvény egyik helyszínéül szolgáló Evangélikus Öregtemplom tömbjében az egykori tiltás miatt elmaradt harangtorony elhelyezésére és tervezésére várt ötleteket.
A bíráló bizottság egyöntetű véleménye, hogy a pályázat sikeres volt, célját messzemenően elérte. A pályázatra 67 db pályázat érkezett be, mely kimagaslóan nagy érdeklődést jelent. A pályázat jó alkalmat teremtett-teremt a magyarországi építészképzésben részt vevő hallgatók számára az egymással való szellemi kommunikációra, találkozásra.
A pályázatot a bíráló bizottság magas színvonalúnak itélte. Ötletpályázat lévén a bíráló bizottság nem preferált egyetlen – telepítési, tömegalakítási, funkcionális stb. – megoldást sem, minden pályázatban a témához kapcsolódó értékes gondolatokat és azok arányos megvalósítását kereste.
A bíráló bizottság a rendelkezésre álló két napon folyamatosan, részben egyénileg, részben közös megbeszéléseken értékelte és bírálta a pályaműveket. A tervek többszöri átnézésével és többlépcsős szavazással került kiválasztásra a díjazásra javasolt pályaművek köre. A végső sorrend és a díjak megállapítása szintén szavazással történt.
A bíráló bizottság egyhangú döntés alapján
1. díjban (140.000,- Ft) részesíti az 59. sz. pályamunkát
Jászai Gergely - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
Rangsorolás nélküli, megosztott 2. díjban (egyenként 70.000,- Ft) részesíti a
28. sz. pályamunkát
Kollár Bence - Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Építőművész Szak
39. sz. pályaművet
Stein Júlia, Tátrai Ádám - Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar, Építész Szak
62. sz. pályamunkát
Kovácsik Levente, Kutas Mátyás - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
Rangsorolás nélküli, megosztott 3. díjban (egyenként 50.000,- Ft) részesíti a
2. sz. pályamunkát
Sámson Rita, Páll András - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
4. sz. pályamunkát
Kovács Dávid - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
31. sz. pályamunkát
Csomay Zita, Orosz Éva - Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar, Építész szak
33. sz. pályamunkát
Balog Ádám - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
67. sz. pályamunkát
Lőke Ferenc, Borka Andrea - Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki Kar, Építész szak
Különdíjak
Ittzés János evangélikus püspök különdíja (50.000,- Ft értékű könyvvásárlási utalvány):
59. sz. pályamunka
Jászai Gergely - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
A Gryllus Kiadó különdíja (CD-csomag):
62. sz. pályamunka
Kovácsik Levente, Kutas Mátyás - Budapesti Műszaki Egyetem, Építészmérnöki Kar
21:08
Szerintem még el sem kell indulni azon a gondolatvonalom amit kezdoepitész kezdett el.Viszont sajnálom, hogy csak ennyi dok. raktak fel.Bizonyára meg volt az alapja miert is nyert aki nyert (ebben nem kételekdem) viszont az itt látható képekből nem derül ki egyértelműen számomra és jó lett volna egészében látni a koncepciókat.
05:56
@Rontó: türelmet kérünk, más pályázatokhoz hasonlóan erről is várható bővebb közlés, aminek van némi átfutási ideje...a szerk.
14:24
talán csak véletlen egybeesés, hogy az első díjas épp győri származású és BME-s?
07:18
@kezdoepitesz: Ebben a rangsorolásban szerintem nem volt efféle gondolat, mint amit a Te szavaidból feltételezek....én részt vettem a pályázaton, s megalapozott a döntés szerintem. Kár, hogy mindenben ilyen utakat feltételezünk.
08:18
@kezdoepitesz: A nem nyertek keserűsége zsól egy kezdő építészből, ha jól érzem. Szomorú lenne, ha a honi pályázati és építészeti rendszert már diák szinten (is) átlengné a korrupció. Az, hogy az egyik zsűritag felismeri munkatársa látványterv-stílusát, az még a bocsánatos bűnök közé tartozik (főleg, ha nem csak emiatt lettek díjazottak).
10:43
@garageinc: Ó, nem biztos hogy ez keserűség - én csak egy kérdést látok. Emögött akár az is lehet: "Lám, nem lehet véletlen hogy győri (tehát kiváló helyismerettel rendelkező) hallgató nyert, a kiváló képzést biztosító BME-ről!" ;-)
Tehát (gondolom) a genius loci fontosságának felismerésére és a megfelelő szellemi környezet fontosságára van itt a figyelem felhívva. Khm. Asszem.