A FŐTÉR ÉS REPREZENTÁCIÓ workshop installációja Dunaújváros főterén az egykor ott álló, ma az Intercisa Múzeum belső udvarán elhelyezett Lenin szobor történetén keresztül vizsgálja a közterek reprezentációs szerepét.
A GUBAHÁMORI építésziroda vezette workshop résztvevői különböző struktúrában és formában felépített téglaoszlopokat helyeztek el a múzeum belső udvarán, kiegészítve a kőtár különleges atmoszféráját.
LAST & FOUND FUTURES és SPEKULATÍV VALÓSÁGOK: a két workshop közösen dolgozott, elméleti szövegek és a városban "talált" kompozíciók egyvelegéből készítettek úgynevezett zineket, egyszerű DIY technikákkal készült mini kiadványokat.
A Qvarta építészei által vezetett ÖSSZEKÖTÖTT PÁLYÁK workshop a Duna egy kis szigetét, a Jónás szigetet választotta helyszínül, ahova vízállástól függően akár száraz lábbal is át lehet sétálni.
A bemutatót különösen izgalmas élménnyé tette, hogy bokáig érő vízben kellett átjutni a túlpartra.
Az installáció a kis szigetet keresztben átszelő gerendákból áll, amelyek konzolos túlnyúlása vizuálisan összeköti a Duna ellentétes partjait.
Visszaút a szigetről
A TUTAJ ÉS TOTEM workshop célja az anyagokkal való kísérletezés volt, természetes és mesterséges alapanyagokat, például szalmát és Austrotherm EPS szigeteléseket használtak az installáció elkészítéséhez.
A ZEGI FATÖRZSES workshopon a P8 Műhely vezetésével egy fa köré húztak fel egy kályhát a résztvevők, mellyel a klíma- és energiaválság problematikájára igyekeztek felhívni a figyelmet.
A kályha, melynek elemei már jóideje az egyik workshopvezetőnél, Bögös Andrásnál lapultak, hosszú távon is a strand mellett marad.
A ZEGI FATÖRZSES bemutatója.
A Nagy Panni, Germán Péter és Iván Bertalan által vezetett ÆLIA MURI workshop bemutatója.
A workshopon a résztvevők expandált polisztirolhab táblákba véstek bele előre kitalált díszítéseket és mintákat.
A KÁOSZKURÁTOROK workshop résztvevői a tábor során felgyülemlett szemétből építettek installációkat. Balczó Ákos, Bánszegi Bíborka és Cselényi István Bence workshopvezetők az összegyűjtött anyagok hangjaiból álló performansszal is készültek.
A SECONDHAND UTÓPIÁK elméleti workshopon, a Whole Earth Catalog című folyóirat kapcsán a résztvevők technooptimista utópiák kritikai értelmezésére tettek kísérletet Prőhle Janka és Őze Sándor vezetésével.
A HETEDIK workshop tagjai a tábor tematikájához kötődő társasjátékot terveztek a hét során. A tábla, a bábuk és a különböző kiegészítő kártyák is elkészültek, a hétvégén többen ki is próbálhatják a játékot.
A tábor résztvevőinek Edvy Athina, Veres Zsuzsi és Bendicskó Laura workshopvezetők mutatták be a társasjáték koncepcióját és szabályait.
Az Építészfesztivál másik olyan installációja, amely hosszú távon is a területen marad, a STRANDKÖNYVTÁR workshop keretében valósult meg. A dunaújvárosi könyvtár dolgozóinak közreműködésével készült pavilonok pop-up könyvtárként fognak üzemelni.
A STRANDKÖNYVTÁR workshop a BME Urbanisztika Tanszék és a KÉK - Kortárs Építészeti Központ közreműködésével valósult meg. Az építményeket Varga Liza és Csanády Anna workshopvezetők ismertették.