Kezdődik a Telekom székház építése
A WING beruházásában megkezdődik a Magyar Telekom Csoport új, Budapest arculatát is meghatározó, 57.000 négyzetméter alapterületű székházának építése. A teljes mértékben a vállalat igényeire szabott, XXI. századi körülményeket biztosító épületet a tervek szerint 2018 második félévében adják át.
A beruházási érték megközelíti az 50 milliárd forintot, a finanszírozó banki konzorcium tagjai az Unicredit Bank Hungary, az Unicredit Bank Austria és a K&H Bank. Az új fejlesztés az ország egyik leginnovatívabb, a fenntarthatóság jegyében megépülő irodaháza lesz, egyúttal Magyarország legnagyobb, egy épülettömbben megvalósuló irodafejlesztési projektje. Az Üllői út és Hungária körút csomópontjában felépülő épület jól megközelíthető autóval, továbbá a kitűnő tömegközlekedési kapcsolatoknak köszönhetően gyalogosan is. Városképileg kiemelt jelentőséggel bír, hiszen a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről érkezve ez a belváros kapuja. A tervező TIBA Építész Stúdió mindvégig szem előtt tartotta, hogy a háznak egyedi, erőt sugárzó karaktere legyen, ugyanakkor szervesen illeszkedjen a városi környezethez.
Az épület teljes mértékben a Telekom és a T-Systems Magyarország igényeihez igazodik, mivel a cégcsoport, amely hosszú távon veszi bérbe az ingatlant, itt fogja elhelyezni budapesti, irodai munkát végző kollégáinak nagy részét. Ennek megfelelően XXI. századi hangulatot, dinamizmust és erőt sugárzó külseje mellett a belső tereket úgy alakítják ki, hogy a hatékony működés mellett elegáns, rugalmas és kreatív munkakörnyezet, valamint jól használható védett zöld park biztosítsa az itt dolgozók kényelmét. A belsőépítészeti térképzés, bútorozás a legmodernebb és leginnovatívabb HR és informatikai trendek alapján történik. Az épületben helyet kap egy 1350 férőhelyes mélygarázs, illetve egy 300 fő befogadására alkalmas konferenciaterem is. A Telekom által bérelt területeken kívül az épületben további 4.000 négyzetméter áll rendelkezésre piaci bérbeadás céljára. Az építkezés mintegy 1000 fő számára teremt munkát.
forrás: sajtóközlemény
23:04
Jogosan kapuja a városnak/belvárosnak: Szépen hozza a Budapestre alapvetően jellemző vertikális és horizontális monotonitást. Amiből a konkrét esetben a függőleges tengelyt gondolom kihagyott ziccernek. Hasonlóan a szintén "városkapu" Volga szálló telekhez illetve a SOTE-toronnyal átellenben odasikerült SZOT-üdülőhöz.
07:43
@lecsó: Az Üllői út a Könyves Kálmán körúttal képez csomópontot.( lehet,hogy KK már nem szalonképes személy) ?)
Ebben a csomópontban egyébként bőséggel van már épített hangsúly, a Groupama Aréna, a Volán buszpályaudvar, az Ericsson irodaház együttes és természetesen ott van a Népliget csücske is. Jó lenne ilyenkor egy épített vagy virtuális maketten együtt látni mindezt. A látványtervek csak az új épületet emelik ki, a legelőnyösebb nézetből. Az együtthatás, kölcsönhatás pedig akkor derül ki, amikor már körbe lehet járni.
08:26
@FenyvesiHK: A Népliget is, egy stadion is elég vízszintes, lapos dolog, amit szerintem függőlegesen lenne érdemes kiemelni/Jelezni/ellenpontozni. Két sarokkal odébb, a Vajda Péter utcánál is valami ilyesmit csináltak annak idején, és azóta az emeletszámok inkább nőttek a világban - kivéve Budapestet. Ráadásul a felüljáró 1-2 emeletet még el is vesz az összhatásból. Szerintem egy modern irodaháznak nem egy focistadion magasságában kéne gondolkodnia, amennyiben erre adottak a lehetőségek, és itt adottak. Sajnálom, hogy mindez még terv/ötlet szinten sem került elő. Ellentétben a belvárossal, ahol helyenként minden sarkon megjelennének a tizen emeletek (Szervita, Zeppelin, városházi torony). Nem azt szeretném, hogy minden egyes új beruházás megpróbálja túllicitálni az előzőt, ahogy ez szokás volt Nyugaton, szokássá lett Keleten, hanem csak annyit, hogy ha már hangsúlyt akarunk képezni, akkor indokolt esetben az tényleg legyen több egy ásításnál.