Tervpályázat a Nemzeti Múzeum épületének és környezetének fejlesztésére
A helyszíni szemle időpontja: február 23. • A pályaművek postára adásának határideje: 2010. április 19. május 17. 24 óra!!!!A kiíró a beérkezett nagy számú kérdésre, illetőleg a szükséges tervezési időtartamra tekintettel a pályaművek benyújtásának határidejét meghosszabbítja.
A tervpályázat célja
A Magyar Nemzeti Múzeum főépületének és környezetének fejlesztését megalapozó építészeti tervek, valamint az engedélyezési tervek elkészítését végző tervező(k) kiválasztása.
A tervpályázat kiírója
Magyar Nemzeti Múzeum, 1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.
A tervpáyázat tárgya
A Magyar Nemzeti Múzeum műemléki védettségű főépületének (épület) és a közvetlen környezetét képező Múzeumkert komplex, látogatóbarát és értékmegőrző fejlesztésének tervezése, amely magában foglalja az épület kiszolgáló-logisztikai funkcióinak bővítését, a kerthasználatot akadályozó gépkocsik elhelyezését, az épület udvarainak (északi és déli udvarok) hasznosítását, új közönségforgalmi terek kialakítását, a látogatói útvonalak és bejáratok újraszervezését, akadálymentesítést, a Múzeumkert értéknövelő hasznosítását, az épületből kitelepíthető funkciók figyelembe vételével az intézményben rejlő kulturális értékek népszerűsítésének támogatása építészeti eszközökkel.
A tervpályázat jellege, formája
A tervpályázat jellege: NYÍLT
A tervpályázati eljárás formája: ÁLTALÁNOS ELJÁRÁS
A tervpályáza: TITKOS
A tervpályázat lebonyolításának időtáblázata
Tervpályázat meghirdetése, kiírás árusításának kezdete: 2010. január 12.
Helyszíni szemle: 2010. február 23.
Kérdések határideje: 2010. március 2.
A kérdésekre adott válaszok határideje: 2010. március 16.
A pályaművek postára adásának határideje: 2010. április 19., 24.00 óráig május 17. 24.00 óra
A pályázat eredményének kihirdetése, a díjak átadása, a tervpályázat nyilvános bemutatása: 2010. május 13. június 10.
Díjazásban nem részesült pályaművek visszaadása: 2010. június 14-ig
A tervpályázati dokumentáció árusítása
A tervpályázati dokumentáció 50.000,- Ft, azaz Ötvenezer Forint (bruttó) összegért a következő fizetési feltételekkel és helyen lehet beszerezni.
A tervpályázati dokumentáció ellenértéke megfizethető átutalással (10032000-01425121 számlára), csekken (csekk átvehető az alábbiakban meghatározott helyen) vagy a kiíró pénztárába történő befizetéssel (az átutaláson/csekken az eljárás számát/tervpályázat tárgyát fel kell tüntetni).
A dokumentáció az ellenérték megfizetését és ennek igazolását követően átvehető minden héten kedden és csütörtökön, illetőleg a pályaművek benyújtásának napján 9.00-12.00 óra között, vagy írásban a tervpályázati dokumentáció postai megküldése kérhető.
A tervpályázati dokumentáció beszerzésének helye:
Magyar Nemzeti Múzeum Gazdasági Igazgatósága
1053 Budapest, Magyar u. 40., II. emelet
telefon: 1-267-7009
telefax: 1-327-7706
E-mail: nemeth.laszlone/kukac/hnm.hu. Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges.
A helyszíni szemle, a kiírással kapcsolatos kérdések és ezekre adott válaszok, a pályázati dokumentáció véglegesítése
Helyszíni szemle
A kiíró 2010. február 23-án helyszíni szemlét tart. Találkozás a Magyar Nemzeti Múzeum főépületének (1088 Budapest, Múzeum krt. 14-16.) Bródy Sándor utcai gazdasági bejáratánál 10.00 órakor. A helyszíni szemlén a kiíró képviselője a helyszínnel kapcsolatos tájékoztatást tart, majd az érdeklődők a helyszínt megtekinthetik.
Kérdések
A pályázók a kiírással és a pályázattal kapcsolatban kérdésekkel 2010. március 2-ig az alábbi címre feladott ajánlott levélben, telefax üzenetben vagy elektronikus levélben fordulhatnak a kiíróhoz:
Magyar Nemzeti Múzeum Gazdasági Igazgatósága
1053 Budapest, Magyar u. 40.
A levél mellett kérjük a kérdések elküldését e-mailben (nemeth.laszlone/kukac/hnm.hu) és/vagy telefaxon (1-327-7706) is.
Válaszok
A határidőben feladott kérdéseket a kiíró, ill. a nevében eljáró Bíráló Bizottság 2010. március 16-ig megválaszolja, és az összes kérdést, valamint az azokra adott válaszokat a pályázati kiírás kivételekor megadott címekre postán, és ezzel egy időben e-mailen vagy faxon is megküldi.
A kérdésekre adott válaszokkal a kiírás módosulhat.
A Bíráló Bizottság összetétele
A Bíráló Bizottság tagjai:
Elnök: Dr. Kovács Tibor régész Eltér István építészTárselnök: Eltér István építész
Szakmai titkár: Kiss István építész
Tagok:
Fegyverneky Sándor építész
Dr. Mezős Tamás építész - Kulturális Örökségvédelmi Hivatal
Miasnikov Péter építész - VIII. kerület Önkormányzat
Prof. Dr. Moravánszky Ákos (Zürich) egyetemi tanár (építész)
Kaszás Károly DLA építész - Magyar Építész Kamara
Kruppa Gábor építész - Magyar Építész Kamara
Dr. Somogyi Botond építész - OKM
Németh Lászlóné közgazdász - kiíróPóttag: Masznyik Csaba építész - Magyar Építész Kamara
A Bíráló Bizottság munkáját segítő (a kiírási időpontjában ismert) szakértők:
Jogi szakértő: Dr. Illényi Péter Tamás jogász
Hivatalos közbeszerzési tanácsadó: Dr. Juhász Erzsébet jogász (FŐBER Zrt.)
Műszaki szakértő: Rezi Kató Gábor régész-informatikus
Műszaki szakértő: Madas Judit építész
Műszaki szakértő: Bernáth Károly építész
Kertész szakértő: Szendrői József és Vinis Gizella kert- és tájtervező(k) Magyar Építész Kamara
A pályaművek díjazása
A pályaművek díjazására és megvételére bruttó 24.000.000,- Ft áll rendelkezésre (a megjelölt összeg a kiíró bankszámláján/kincstári számláján rendelkezésre áll).
A díj legnagyobb összege: bruttó 10.000.000,- Ft
A megvétel legkisebb összege: bruttó 1.000.000,- Ft
forrás: mek.hu
A kiíró a beérkezett nagy számú kérdésre, illetőleg a szükséges tervezési (pályázati) időtartamra tekintettel a pályaművek benyújtásának határidejét a 137/2004. (IV. 29.) Korm. rendelet 16. § (7) bekezdésére tekintettel meghosszabbítja, ennek megfelelően megváltoznak a pályaművek benyújtását követő eljárási cselekmények időpontjai is.
A korrigendumban rögzítésre került Dr. Kovács Tibor bíráló bizottság (zsűri) elnök lemondása, akinek helyére a 137/2004. (IV. 29.) Korm. rendelet 10. § (10) bekezdésére tekintettel Eltér István társelnök lép, illetőleg a bíráló bizottságba (zsűribe) behívásra kerül Masznyik Csaba póttag.
forrás: Közbeszerzési Értesítő
21:43
nekem is hasonló problémáim voltak. Az egyébként egy vicc, hogy egy NEMZETKÖZI tervpályázat anyaga CSAK magyarul, a rajzok nagyobbik része pedig CSAK bescannelt formában érhető el. Ha valaki ezek után indul és a kezdeti nehézségek ellenére sem adja fel annak javaslom vegye fel a kapcsolatot a Közti Zrt-vel, építész szakmán belül úgyis olyan nagy a segítőkézség, hátha odaadják, mert kizárt hogy nincs meg digitálisan. Ha pedig szerzői jogra hivatkoznak majd a kérdés-válaszok között, akkor visszakérdeznék, hogy minek irtak ki nemzetközi pályázatot erre a mélygarázstervezésre. Nem az az első eset, hogy a tervek digitalizálása veszi el az időt az érdemi munkától, márpedig pályázni nem olcsó mulatság. Egyébként én a Köztit az első háromba várom, mondjuk másodiknak, majd pedig az első visszalép valami miatt, mint volt a budaörsi iskolapályázat esetében, és mehet tovább a felújítás a Köztivel Nincs bajom velük, csak a tendencia már-már idegesítő.
Egy pozitív tapasztalatom eddig a sok-sok negatív mellett pályázatianyag-ellátottságban:
http://www.epiteszforum.hu/node/2062
Itt a pályázaók a teljes belváros anyagát megkapták modellben, pla és dwg-ben egyaránt, bár igaz az nem volt nemzetközi pályázat...igaz nem is futottak be nagyágyúk
17:38
Hát tényleg csak ennyi a baj ezzel az etikátlan és alighanem jogilag is kifogásolható "pályáztatással"? Tényleg ott tartunk, hogy nem látjuk a "fától" /múzeumkert/ az erdőt? Ajánlom szíves újraolvasását K2 hozzászólásának és nem különben annak mellékletének. Nem kevésbé a "nagyrekonstrukció" tervezőivel készített interjút a http://www.epiteszforum.hu/node/5470 elérhetőségen.
19:34
@frangelico: azert az hozzatartozik, hogy a favizsgalati tanulmany a fak 40% at javasolja kivagasra vagy surgos kivagasra mert baleset es eletveszelyesek...a maradek nagy szazalekanal is visszavagast javasolnak. A fak atlag eletkora 50 ev es a fajosszetetel egy ket kiveteltol eltekintve nem tul erdekes:
"a területen több példány ecetfaként ismert mirigyes bálványfa (Ailanthus altissima), zöld (más néven kőrislevelű) juhar (Acer fraxinifolia) és akác (Robinia pseudoacatia) található. Ezek a növények a telepítés idején még érdekes, esetleg különleges növénynek számítottak, ma azonban „gyomfaként” tartják őket számon"
Tehat ez a fakivagas agyatlanul dolog egy kicsit felfujt es tulreagalt sztem...
a palyaztatas etikajat nem kommentalnam, csak egy linket adnek a tovabbi fejlemenyekrol: http://palotanegyedert.blogspot.com/2010/02/valasz-miniszteriumbol-2.html
21:41
@amonserrano: A belvárosban Múzeumkert a legnagyobb zöldfelület. Ott van még a Károlyi-kert és vegyük hozzá a Városháza belső kertjeit és az Erzsébet teret. Ezeken kívül csak a tömbbelsők jelentenek kisebb oázisokat. Egyébként házak, aszfalt.
Tavaly tavasszal a Károlyi kertben is kikaptak két gyönyörű nagy lombfelületű fát. Mindkettőt a gyerekek játszóteréről. Uhogy délután lehetetlen megmaradni juliusban, augusztusban a forróság miatt!
Ezek a kertek a belváros helyben működő légzőközpontjai! Sztem nem túlreagált dolog, hogy minél több legyen belőlük. Por-, zajvédelem, látvány, hangulat.
Inkább az ellentmondó adatok [3000m2-40szkg] zavaróak és aggasztóak. Szóval inkább maradjanak meg a fák, akár egy kis aládúcolással is. És módosítsák a kiírást!
http://www.edenkert.hu/diszkert/parkok-es-diszkertek/5-park-video-nemzeti-muzeum-kert/1607/
23:34
@K2: Nem arrol van szo, hogy nem kell megtartani a zold oazisokat...teljesen igazad van, legyen minel tobb beloluk...
Egyszeruen ami halott azt sajnos kikell CSERELNI ... kikell cserelni megfelelo minosegu es faju fakkal, amik 100-150 ev mulva is meg a kert buszkesegei lesznek es akkor az unokaink is elvezhetik a parkot...
Nem aladucolgatni kell, hanem olyan kovetelelmenyt felallitani a kiiroknak, zsurinek a nyertessel szemben ami garantalja, hogy ez pozitivan megvalosulhasson...
Ez a palyazat eppen ezert tokeletes alkalom a kert megfrissulesere, megszepulesere.... bar ha lesz belolve valami...
10:43
Próbáltam a pályázati DWG alapján modellezni, de az hagyján h egymás fölé nem esnek a szintek, illesztési pont nuku, de ha a egymásra teszem 1 méteres eltérés is bőven előfordul úgy ha a kötár középpontját veszem fix pontnak pl. vagy csak törjön le a kezem h Archicadba próbálom? vkinek tapasztalat? (korinthoszi oszlopot találtam a neten :)
11:15
@geronimo: Nézd meg, hogy nem inch-re van-e állítva az Archicad.
19:41
@geronimo: sztem most add fel;))
14:34
@Mócsi Gábor: nem inchbe volt néztem, de alapból mm-be mentették azzal kezdtem h 10-szeresére nagyítottam.de köszi a tippeket srácok. egyébként a többi hozzászólóz csatlakozva "megköszönném" a pályázati anyag "feldolgozhatóságát". így mindenki maga szenvedi végig valahogy a modellezést, már ha úgy dönt van rá egykét plusz hete a kapott anyagok totális káoszából hámozandó vmi távoli tömegalkotást.szépnapot mindekinek!
08:14
3000 m2 térszín alatti beépítésből nekem nem 40 parkoló jön ki. Még egy gondolat:ha jól tudom Mezős úr okleveles műemlékvédelmi szakmérnök, okleveles építőmérnök, de nem építész...ha rosszul tudom javítsatok ki
kezdoepitesz
22:06
MÚZEUMKERTI fakivágás
pályáztatás agyatlanul?
http://8ker.blog.hu/2010/02/14/melygarazs_reloaded