Baross Pál a HuGBC új elnöke
Április 23-án, a szervezet tavaszi közgyűlésén egyhangúlag választották meg a szakembert, aki az elnöki székben a leköszönő Dr. Reith Andrást váltotta.
A 2009 áprilisában alapított Egyesületünk idén fontos mérföldkőhöz érkezett: ötödik születésnapját ünnepli. Egy másik rendkívül fontos esemény is kapcsolódott a jeles alkalomhoz: miután 3 év sikeres elnökösködés után Dr. Reith András megbízatása lejárt, a HuGBC tegnap megtartott ünnepélyes közgyűlésén új elnököt választott. Az egyhangú szavazással az addig elnökségi tagi tisztséget betöltő Baross Pál mellett tették le a voksukat a szervezet jelenlévő tagjai.
A tegnap megtartott közgyűlés napirendi pontjai során először Dr. Reith András elnök ismertette az előző közgyűlés óta eltelt időben történt eseményekről és a szakmai működés aktuális kérdéseiről, majd a 2013. évi közhasznúsági jelentésről és mérlegről. Ez követte az Alapszabály és az Etikai kódex módosításainak megárgyalása, majd az új tisztségviselők megálvasztása. Az elnöki posztra két jelölés érkezett, azonban Beleznay Éva visszalépett, a tagok pedig egyhangú szavazással Baross Pált választották meg. Megüresedett posztját pedig az elnökségi tagok között mostantól dr. Schrancz Mihály tölti be. A közgyűlés további napirendi pontjai során a tagok által javaslot témák és észrevételek megtárgyalása volt a cél. Az eseményt az ötéves szülinapot megünneplő tortavágás és koccintás zárta.
Baross Pál diplomáit kerttervező mérnökként (Corvinus Egyetem, Budapest 1968), város és regionális tervezőként (School of Urban and Regional Planning, University of Vancouver, Canada 1972) és ingatlanfejlesztőként (Development Planning, Bartlett School of Architecture, University Collage London, England 1974) szerezte. 2006-ban Diplomát szerzett a Harvard University (John F. Kennedy School of Government) és a Leiden University által közösen szervezett „Executive Education" program keretében megtartott „Leadership and Change in Public Policy and Management" szakmai gyakorlaton. 2009-ben Angliában elvégezte az Building Research Centre által kidolgozott Környezettudatos és Fenntartható Építészet (BREEAM) kvalifikációs programot ami feljogosítja, hogy ingatlanfejlesztéseket, felújításokat és beruházásokat minősítsem a BREEAM Global minősítési rendszer szerint.
forrás: HuGBC