Bokrétaünnep Győrben: kész a szódásszifon alakú csúszdatorony az épülő Vízi Élményparkban
A komplexumban élménymedencék, vízicsúszdák, szaunák, fedett uszoda várja majd a látogatókat, a legnagyobb és leglátványosabb kültéri elem ugyanakkor kétségkívül a város egyik jelképének tartott szódásszifont formáló építmény lesz.
Elkészült a leendő győri Vízi Élménypark legmagasabb pontja, a szódásszifon alakú csúszda - olvasható a város honlapján. A komplexum terveit korábban, még 2019-ben az Építészfórumon is bemutattuk, beszámolva arról, hogy a Rába partján álló, leromlott állapotú uszoda fejlesztése az A1 Építésziroda generáltervezésében valósulhat meg. A strand leghangsúlyosabb eleme az a hatalmas, közel 30 méter magas szódásszifon lesz, ami az óriáscsúszdák állványaként és lépcsőházaként funkcionál majd, de mellette új, fedett uszodatér, több strandmedence és egy amfiteátrumszerű napozóterasz is része lesz az együttesnek.
A Rába Quelle fürdő megújulásának szándékát 2018-ban jelentették be; a projekt, amely kiemelt státuszt is kapott, a Modern Városok Program keretében elnyert 21 és félmilliárd forintos támogatásból valósulhat meg. A minap lezajlott bokrétaünnepen Szeles Szabolcs alpolgármester, a terület önkormányzati képviselője azt mondta, volumenében ez a legnagyobb beruházás a városrészben, Dézsi Csaba András polgármester pedig a fürdőkomplexum felelős tervezését emelte ki beszédében. "Ez a fürdő Győr legszebb helyén áll, de egyben a legveszélyesebben is. Láthattuk, hogy a Mosoni-Duna vagy a Rába áradása sokszor szinte teljesen elöntötte a fürdő területét. A mostani építkezés védőgát építésével kezdődött. Ez a gát hosszú évekre ad majd biztonságot ennek az élményparknak" - idézte a a városvezetőt a beszámoló. Az új töltésen és az árvízvédelmi falon kívül kialakítanak egy modern, 300 férőhelyes parkolót is, hogy a strandot egyszerűbb legyen megközelíteni.
Az eseményen Fürjes Balázs miniszterhelyettes is részt vett, aki szerint külön öröm, hogy a beruházás során megújulhat a Hajós Alfréd tervezte épületek egyike is, amely az évek viharai miatt erősen pusztulásnak indult. Az egykori strandfürdőt, benne az 50 méteres úszómedencével, illetve a kétszintes öltöző- és büféépülettel, 1931-ben építették; az elképzelések szerint a Hajós-féle műemléket – az építészeti karakter megóvásával – az új igényekhez alakítják majd, öltöző helyett vendéglátó és kiszolgáló funkciót kap.
Az új Vízi Élményparkot várhatóan jövő nyáron vehetik birtokba a látogatók.