
Gross Arnold kiállítás a Makett Labor Galériában
megnyitó május 15-én 18 órakor
A Medence Csoport tisztelettel meghívja Önt
GROSS ARNOLD
színes albumát bemutató sajtótájékoztatójára és kiállítás megnyitójára.
2008. május 15-én 18 órai kezdettel,
Makett Labor Galéria, IX. ker. Pipa u. 4.
A kiállítást megnyitja: Dr. Szinyei Merse Anna művészettörténész
A kiállítás nyitva május 30-ig hétköznap 12-18h-ig.
A meghívottakat somlói száraz fehér borokkal kínálja: Balogh Béla őstermelő, Somlószőlős, Séd-dűlő.
Gross Arnold
2008. május közepén kezünkbe vehetjük Gross Arnold grafikusművész exkluzív albumát, melyben gazdagon válogatott művei között találunk olyan műveket is, amelyeket sohasem láthatott még az őt jól ismerő közönség sem.
Gross Arnold megformálja mindannak a szépségét, amiről azt hisszük, hogy szóra sem érdemes, ami konzervatívnak titulálva kényelmetlenül triviálisnak látszik, ami kimondva kimondatlanul mindannyiunk számára egyszeri és megismételhetetlen. Lerajzolja mindazt, amit a gépiessé vált hajszolt világunkban nagy erők el akarnak takarni, le akarnak tagadni, hogy minden hétköznapian szükséges erőfeszítésünk és igyekezetünk mellett az embernek természetesen kell a nyugalom, a szépség, a szeretet.
A könyvben szereplő valamennyi színesen nyomtatott grafika eredeti méretű. Az eredeti méret ― mintha kezünkben tarthatnánk a valódi művet ― mutatja legjobban a rézkarc aprólékosan részletező ábrázolásmódját, egyúttal érzékelteti a rézlemez megmunkálásával járó, több lépcsőben, fokozatosan alakítható, fegyelmezett sok munkát.
Ajánlásunkban fölösleges lenne újrafogalmazni mindazokat az elismerő szavakat, amelyekkel számtalanszor sokan illették már régóta. A gondos összeállítás, a művek és részben a szó együttesen még személyesebbé teszik a könyv egészét.
dr. Kovrig Nagy Ádám
muzeológus
Gross kiváló forma- és egyensúly érzéke, rafinált színkultúrája érvényesül a biztos, ám leheletkönnyű kézzel rézlemezre karcolt vonalakban éppúgy, mint a puhán egymásba omló szivárványos színekben. A teremtett világba szervesen illeszkedő, annak törvényeit tisztelő emberi tevékenység produktumait is átlényegítő harmónia árad e művekből. Távolról pedig felsejlik a madaraknak prédikáló Szent Ferenc szerénysége és türelmes szeretete. Ha kellő figyelemmel szemléljük e lapokat lassanként oldódnak a napi gondok, bosszankodások során ránk rakódott feszültség és talán mi is megtanuljuk derűsebben látni a világot.
Dr. Szinyei Merse Anna
művészettörténész