Ők az Anna-réti miséző- és emlékhely pályázatának díjazottai
Hatalmas érdeklődés övezte a Hegyvidéki Önkormányzat által kiírt Anna-réti miséző- és emlékhely ötletpályázatát. A 61 pályázó olyan jelképszerű, kis szabadtéri misézőhely létrehozására tett javaslatot, amely a Mária zarándokutak találkozásában egy induló-érkező helynek is alkalmas lehet.
A Bírálóbizottság a pályaművek értékelése során – a pályázati dokumentációban meghatározott szempontokat szem előtt tartva – a beépítést, a környezetbe illeszkedést, a megvalósíthatóságot, valamint a közlekedési és környezetvédelmi követelményeket komplex módon minősítette, valamint a pályázati kiírás szellemiségének és az építészeti minőség kritériumainak való megfelelést is vizsgálta.
Az Anna-réti miséző-, emlékhely koncepciótervére kiírt ötletpályázat során kritérium volt, hogy a terv gondolatisága és eredménye őrizze magában azt a tiszta szerkesztési módot, amely tükrözi a környezetét érintetlenül hagyó és a természetet tiszteletben tartó kapcsolatot. A tájba illeszkedő formavilág és természetközeli anyaghasználat alkalmazása a helyszínt tekintve alapvető elvárás volt. A pályázat célja olyan ötletek, javaslatok összegyűjtése, amely alapja lehet a látomás emlékéül szolgáló, időszakos használatú szabadtéri miséző-, emlékhely jövőbeli konkrét tervezési programjának, koncepciójának.
A pályázatok minősége, szerteágazó változatai azt mutatták, hogy a választott téma közérdeklődésre tartott számot.
A pályaművekből kiderült, hogy a résztvevők megértették a kiírók szempontjait és a helyszín összetett funkcióit figyelembe véve készítették el munkáikat. A Bírálóbizottság a pályaműveket 3 osztályba sorolta:
- minimál – nyitott, melybe azok a pályaműveket kerültek, ahol az épített beavatkozás csekély és a pályázók „csupán" jelzés értékkel válaszoltak a pályázati kiírásban tárgyára;
- épített – fedett-zárt kategória, ahova a konkrét épületeket megfogalmazó pályaművek kerültek besorolásra;
- vegyes – fedett-nyitott kategória, mely a fenti említett két halmaz közötti átmeneti megoldásokat tartalmazza.
Összességében a pályázat sikeres előkészítésének, a pályázók gondosságának és a Bírálóbizottság alapos munkájának köszönhetően elmondható, hogy a nyertes, illetve a megvételre ajánlott munkák között van megvalósításra érdemes alkotás.
A díjazottak listája
- Rangsorolás nélkül díjban és 1.000.000.-Ft, azaz egymillió forintos pályadíjban részesült a 3. számú pályamű, amelynek szerzője: Wéber Építésziroda Kft., szerzők: Wéber József és Jármai Zsolt.
- Rangsorolás nélkül díjban és 1.000.000.-Ft, azaz egymillió forintos pályadíjban részesült a 4. számú pályamű, amelynek szerzői Pongor Soma és Pásztor Bence.
- Rangsorolás nélkül díjban és 1.000.000.-Ft, azaz egymillió forintos pályadíjban részesült a 23. számú pályamű, amelynek szerzői Szilágyi Norbert és Nagy Mercédesz Erika.
- Rangsorolás nélkül megvételben és 400.000.-Ft, azaz négyszázezer forintos megvételi díjban részesült a 2. számú pályamű, melynek szerzői: Márkus Péter és Koczka Kristóf.
- Rangsorolás nélkül megvételben és 400.000.-Ft, azaz négyszázezer forintos megvételi díjban részesült a 9. számú pályamű, melynek szerzője: Beke-Tóth Szilvia.
- Rangsorolás nélkül megvételben és 400.000.-Ft, azaz négyszázezer forintos megvételi díjban részesült a 12. számú pályamű, melynek szerzője: Hayde Réka Zsuzsanna.
- Rangsorolás nélkül megvételben és 400.000.-Ft, azaz négyszázezer forintos megvételi díjban részesült a 36. számú pályamű, melynek szerzői: Perényi Stúdió Kft., szerzők: Perényi Flóra, Andrei Durloi és Perényi Tamás
- Rangsorolás nélkül megvételben és 400.000.-Ft, azaz négyszázezer forintos megvételi díjban részesült a 41. számú pályamű, melynek szerzői: Kruppa Gábor és Furmann-né Horváth Júlia
A zárójelentést itt tekinthetik meg.