Pecha Kucha Night Budapest vol.67
Hosszú szünet után ismét szabadtéri Pecha Kucha Night lesz Budapesten! Szeptember 10-én az építészeti, urbanisztikai és design területek előadói az utóbbi időben megvalósult, a szokványostól egy picit eltérő projektekkel jelentkeznek és különböző léptékű alkotásokat mutatnak meg az érdeklődőknek a megszokott pörgős és tömör keretek között.
A prezentációk az idei évet jelentősen meghatározó koronavírus járvány városokra, terekre, múzeumokra gyakorolt hatásaira reagálnak, de szó lesz a modern építészet megmentésére tett kísérletekről, valamint előkerülnek a kortárs urbanisztika és építészet legújabb alkotásairól – egy másfajta kontextusban. A bemutatott projektek mind egy célt szolgálnak: kreatív eszközökkel egy kicsivel jobbá, élhetőbbé és nem utolsósorban érdekesebbé tenni a folyton változó, olykor szokatlan kihívásokat tartogató épített- és táji környezetünket. Nézd meg hol tart ma a kortárs építészet, belsőépítészet, tájépítészet, várostervezés és vizuális kultúra!
Előadók:
Láng Művelődési Központ rekonstrukció
Nagy Csaba (Archikon)
Karanténtárgyak
Hajdu Ágnes (Néprajzi Múzeum)
Városi közlekedés, válság és a nagykörút
Molnár Berta (Magyar Kerékpáros Klub)
Út az élhető városok felé, avagy mit tanított nekünk a COVID-19?
Stefanics Beáta (Lépték-Terv Tájépítész Iroda)
Városok a vírus után - hogyan alakulnak át a köztereink?
Kádár Bálint (KÉK)
Villamos Teherelosztó pályázat
Győrfi Dani (Építész Szakkollégium)
Hogy változnak az irodák terei koronavírus hatására?
Alexa Zsolt (Minusplus)
PJ-ház Kolozsváron
Péterffy Miklós (Péterffy + Dőry)
Áthidaló pályázat - köztéri beavatkozások a karantén alatt
Építész Klub Szakkollégium + Nagy Kristóf
Helyszín:
Pavilon Kert (1146 Budapest, Állatkerti krt. 3.)
A Pecha Kucháról:
A Pecha Kucha olyan nyílt fórum, amelyen fiatal tervezők, alkotók, művészek találkozhatnak, mutatkozhatnak be egymásnak és az érdeklődőknek. Az ötlet Tokióból indult világhódító útjára és ma már több mint ezer városban tartanak locsi-fecsi esteket a finn Rovaniemitől egészen az amerikai Kansas City-ig. A szabály pedig egységes a Föld bármely pontján: minden előadó 20 képet vetíthet egyenként 20 másodpercig - így a pörgés és a remek hangulat garantált!
A Pecha Kucha estek magyarországi szervezője 2006 óta a Kortárs Építészeti Központ (KÉK). A KÉK célja, hogy megteremtse a városról való közös gondolkodás és vita nyílt fórumait, ezáltal a széleskörű nyilvánosság számára is hozzáférhetővé tegye az építészet és városfejlesztés kortárs kérdéseit.
A belépés ingyenes, de támogatói jegy megváltásával a további Pecha Kucha események megvalósulásához járulhatsz hozzá! A járványhelyzet változása miatti műsorváltoztatás lehetséges. Az eseményen résztvevőkről fénykép, videó és hangfelvétel készülhet.