Pest építészete a két világháború között
Ferkai András, Branczik Márta, Hajdú Virág, Molnos Attila, Oláh Éva
Ferkai András, Branczik Márta, Hajdú Virág, Molnos Attila, Oláh Éva
526 oldal, ára: 9800 Ft.
A két világháború közötti építészet a huszadik század lezárultával végérvényesen történelemmé vált. Több mint ötven év távlatából immár indulatok, elfogultságok nélkül szemlélhetjük a korszak teljesítményét. Az épülettípusok, a beépítési formák, az egyes társadalmi rétegek elvárásai, életformája és reprezentációjuk módjai, az elmúlt század megannyi izgalmas kérdése és az azokra adható válaszok sokfélesége teszi érdekessé ezt a topográfiát, mely az 1995-ben megjelent Buda építészete a két világháború között címû kötet folytatása. Szerzõi a háború elõtti Pest nyolc kerületének nagyszámú épületébõl válogatták ki a hatszáz épületet és együttest. A leírásokat mintegy nyolcszáz, túlnyomórészt egykorú fénykép és rajz kíséri. A könyvet haszonnal forgathatják építészek, mûvészettörténészek, helytörténészek, a házak mai és egykori lakói, mindazok, akiket lakóhelyük története érdekel.
Ferkai András
A könyv kiadója a Modern Építészetért Közhasznú Társaság, melyet építészek és mûvészettörténészek alapítottak a 20. századi építészet kutatására, védelmére és megismertetésére.
Az építészet presztízse napjainkra felértékelõdött. Cégek és magánszemélyek egyaránt gondot fordítanak arra, milyen épületben élnek, dolgoznak, és szeretnék megismerni és megõrizni épületeik, szûkebb környezetük értékeit. Elsõsorban ehhez nyújt szakmai segítséget – építészettörténeti dokumentációk, kutatások formájában – a Modern Építészeti Kht. További célja a korszakot szélesebb körben ismertetõ kiállítások, kiadványok létrehozása.