Alapkőletétel Pécsett
Augusztus 25-én letették a Pécsi Konferencia- és Koncertközpont alapkövét. Az épület megnyitását 2010 őszére tervezik.
Augusztus 25-én dr. Páva Zsolt, Pécs város polgármestere, Csák Ferenc, az Oktatási és Kulturális Minisztérium államtitkára, dr. Suchman Tamás, kiemelt fejlesztésekért felelős kormánybiztos, Márton György, a Déldunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezető igazgatója, Tolnay Tibor, a Magyar Építő Zrt. elnök-vezérigazgatója és Sokorai István, az Arcadom Zrt. vezérigazgatója letették a Pécsi Konferencia- és Koncertközpont alapkövét.
A Pécsi Konferencia- és Koncertközpont kivitelezője – a sikeres közbeszerzési eljárás lefolytatását követően – a Magyar Építő Zrt. - Arcadom Zrt. konzorcium lett. A vállalkozási szerződést június 18-án írták alá. A beruházás az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg. A kivitelezési munkálatok a szerződés aláírását követően elkezdődtek, az épület megnyitását 2010 őszére tervezik.
A 7,242 milliárd forint összköltségvetésű projektben a kivitelezési munkák szerződéses összege 6,374 milliárd forint. A megépülő intézmény otthont ad a Pécsi Kulturális Központnak, valamint a Pécs2010 EKF program nagykövetének, a Pannon Filharmonikusok Zenekarának. Az elfogadott tervek szerint a 11 144 m2 nettó alapterületű épület akusztikai tervezésű nagyterme 999 fő befogadására alkalmas, amely a rendezvény típusától függően a változtatható színpadállásnak megfelelően 928, illetve 880 főre csökkenthető, a zenekari igényeknek megfelelően. Az impozáns épület nemcsak a Pannon Filharmonikusok és a Pécsi Kulturális Központ irodáit, valamint a zenekar működéséhez szükséges termeket, hanem a közönség számára fenntartott tereket (kávézó, könyvesbolt, fogadótér), valamint mindezek kiszolgáló helyiségeit is magában foglalja.
A Pécsi Konferencia- és Koncertközpont a Dél-dunántúli Régió legnagyobb befogadóképességű középülete lesz, mely multifunkcionális hangversenytermeként, kulturális rendezvényhelyszínként és konferenciaközpontként egyaránt működik. Ez utóbbi célra az emeleti nagyterem mellett az épületben található konferenciatermek és szekciótermek is szolgálhatnak, amelyek befogadóképessége 50-368 főig változik, az igényeknek megfelelően. A földszinti, 368 fős konferenciaterem igény szerint több helyiségre bontható, az első emeleti 287 fős terem pedig balett próbateremmé alakítható, és maga az épület alkalmas táncszínházi produkciók befogadására is. A nagyzenekari próbák számára különálló állandó termet biztosítanak.
forrás: sajtóanyag
14:11
A szerzői jogi törvény meg is követeli a szerző nevének feltüntetését az egy meghatározott épületet ábrázoló kép mellett (Szjt. 67.§ (3) bek.) Én is úgy gondolom, a Kamarának, mint jogi személynek kötelessége lenne követelni a helyreigazítást minden ilyen esetben és nem lábhoz tett fegyverrel nézni, hogy az érintett személyek kamarájuk teljes közönye mellett hadakozzanak a sajtóval. Minden egyes ilyen arcátlanság ugyanis a szakma egészének ad egy pofont.
10:26
Jellemző, hogy a sok perc-ember/merész-nyerész, mind tételesen fölsoroltatik,
bezzeg az ÉPÍTÉSZ-t nemhogy nem hívják meg, meg sem említtetik
(még a szövegbe rejtve sem...)
Az ilyesmi ellen kellene föllépnie a kamarai örökös tagoknak, (például az említett sajtóanyag kibocsájtóját kiegészítésre kötelezni!) ha tényleg pozitív elmozdulást szeretnének elérni a szakma megbecsülése/elismertetése terén -nem csak lózungok szintjén- és nem csak a saját "belterjes pecsenyéjük"sütögetésével lennének elfoglalva...
08:30
2010 őszére
gratulálok
magyarország, én ezért utállak