Felújítják a Loyd´s Building szívét
A világ egyik legizgalmasabb high-tech épülete átalakuláson eshet át, legalábbis az együttes magjában található, féköríves záródású csarnoka mélyének központi tere, az Underwriting Room mindenképpen. Érdekesség, hogy ebben az esetben egy műemléki tér felújítását a még életben lévő eredeti tervezője, azaz maga Richard Rogers tervezhet meg.
Az épület úgy vonult be a történelembe, mint Anglia legfiatalabb épülete, amely műemléki védettséget kapott. Az 1978 és 1986 között megépült monstrumot ugyanis már 2011-ben az egyes fokozatú, azaz a legvédettebb műemléki kategóriába sorolta a brit örökségvédelelemért felelős miniszter.
A nem sokkal a Pompidou központ után épült együttes szintén a kifordított struktúra elvét követi, azaz a ház gépészete és kiszolgáló részletei a homlokzaton kívülre kerültek. A high-tech architektúra szívébe az úgynevezett "Underwriting Room" tömege került, melyet a biztosítótársaság szeretne teljesen felújítani, ráadásul kifejezetten Richard Rogers tervei nyomán. A munkát 2022-re tervezik elindítani
A 60 méter magas átrium rehabilitációját a pandémia indokolta a beruházó szerint, ugyanis az itt dolgozóknak szeretnének flexibilisebb és modernebb munkahelyet kialakítani, amely a járványhelyzet utáni tanulságokra, digitalizálandóbb környezetre is reflektál majd. Egyelőre csupán a bejelentés történt meg, az átalakítás végleges terveit 2021 végére tervezik publikálni. A Pritzker-díjas Richard Rogers már visszavonult, így a hajdani irodája helyett a Rogers által is alapított Rogers Stirk Harbour + Partners jegyezhetné a terveket, ám a Dezeen cikke szerint ez az iroda nem vesz részt Rogers-szel a tervezésben és nem is kommentálta a bejelentést.
Forrás: Dezeen