Ráncfelvarráson esik át Szarvas védett, nagy múltú iskolaépülete
Szarvas első kétemeletes épülete a Tessedik Sámuel Múzeum mellett áll. Fontos szerepet tölt be a hazai óvónőképzés történetében, jelenleg a Gál Ferenc Egyetem Pedagógiai Kara működik a falai között. A közeljövőben megszépülhet a mostanra igencsak ütött-kopott homlokzata.
Szarvason, a Szabadság út 4. szám alatt található Pedagógiai Karának homlokzatfelújítására írt ki közbeszerzést a Gál Ferenc Egyetem. A felhívás az augusztus 14-i Közbeszerzési Értesítőben jelent meg. Az épület helyi védettség alatt áll, a stukkókkal és ornamentális vakolatdíszekkel gazdagon tagolt, eklektikus történeti homlokzat rossz állapotban van, így időszerű a rendbehozatala.
A kiírás szerint a nyertes ajánlattevő feladata lesz egyebek mellett az új vakolati rendszer kialakítása a vakolat leverésével, a fugák kikaparásával, felületkezeléssel, fertőtlenítéssel és homlokzatfestéssel 1115 négyzetméteren, valamint 272 homlokzati gipsz díszítőelem bontása és az eredetiek alapján történő újraöntése, beépítése. Bontásra kerülnek a fémlemezzel fedett szegélyek, osztópárkányok, a rizalit oromfal és a könyöklők, új horganylemez fedések készülnek. A tető helyreállítása a cserépfedés helyreigazításával, pótlásával, a bádogozás sérült vagy hiányzó részeinek cseréjével, a beázások helyén a faszerkezet tartószerkezeti megerősítésével történik. Madárkár elleni acéltüskés védelmet építenek ki. Az ajánlatkérő szándéka szerint a kerítés hibáit is kijavítják a lábazati vakolat leverésével, a fugák kikaparásával, új vakolati rendszer kialakításával és festéssel, illetve a kovácsoltvas, hálóbetétes kerítés négy mezőjének meglévő minta alapján való újragyártásával és a teljes fémfelület rozsdátalanításával, mázolásával.
A Tessedik Sámuel Múzeum mellett álló épület 2014-ben került a Gál Ferenc Főiskolához (az intézmény 2020-ban szerzett egyetemi rangot), korábban a Szent István Egyetem Alkalmazott Bölcsészeti és Pedagógiai Karának otthonául szolgált. A ház eredetileg a Vajda Péter Gimnázium új főépületeként, Baumgarten Sándor tervei szerint épült 1905-1906-ban, ez volt Szarvas első kétemeletes épülete. 1959-től óvónőképző működött a falai között, a hazai óvónőképzés átalakításának eredményeként ekkor három felsőfokú óvónőképző intézet létesült az országban, Szarvason kívül Kecskeméten és Sopronban. A szarvasi Felsőfokú Óvónőképző Intézet az 1990/91. tanévtől Brunszvik Teréz Óvóképző Főiskola lett.