építészet : környezet : innováció

Szigetszentmiklósi általános iskola – tervpályázati eredmény

A szigetszentmiklósi 24 tantermes általános iskola tervpályázatán I. díjat nem osztottak ki, II. díjban részesült az Építész Stúdió Kft. terve.
Bemutatjuk a pályaműveket.

Szigetszentmiklóson 2009 február 25-én hirdették ki a január 29-i határidővel zárult „24 tantermes általános iskola, zeneiskola, sport- és rendezvénycsarnok és 6 foglalkoztató termes óvoda” építészeti tervpályázatának eredményét, ami a következő:

Díjazott pályaművek

I. díj nem került megállapításra

II. díjat kapott a 31-es sorszámú pályamű (díjazási összeg: 3,6 millió Ft.)
Építész Stúdió Kft.
építészek: Keller Ferenc, Nagy Iván, Sólyom Benedek
szakági tervezők: Nagy András, Mangel Zoárd
munkatársak: Láris Barnabás, Várkonyi Andrea, Juhász Kristóf, Kápolnás Gergely

Megosztott III. díjat (díjazási összeg: 2,2 millió Ft.) kapott
a 24. sz. pályamű
Építészkohó Kft.
építész: Tarnóczky Tamás Attila

és a

30. sz. pályamű
Stúdió 100
építészek: Szász László, Hajnády Erzsébet, Pál Anna, Pécsi Levente, Kužniarski Tamás
szakági tervezők: Szloszjár György, Kováts Gyula, Judik Zoltán

Megosztott IV. díjat (díjazási összeg: 1,5 millió Ft.) kapott
a 25. sz. pályamű
HAP Tervező Iroda
építész: Winkler Barnabás
szakági tervezők: Szegedi András, Lukács Zoltán, Ulrich Norbert, Fehér Nóra, Rózsa Károly
munkatársak: Béres Gergely, Deli Domicián, Kiss Csaba, Mészáros Béla, Vörös Gábor, Hollósi Lajos, Kováts Enikő

és a

22. sz. pályamű
VPI Építész Kft. és Palatium M4 Projekt Kft.
építészek: Varga Péter István, Csapó Balázs Tamás
szakági tervezők: Kokesch Kató, Viczai János
munkatársak: Jesch Judit, Karst Erzsébet, Román László, Bessenyei Krisztina

Megvétellel jutalmazott terv (díjazási összeg: 1 millió Ft)
33. sz. pályamű
Schüller és Társa Építész Iroda Kft.
építészek: Schüller Ferenc, Kovács Balázs, Déry Judit
szakági tervezők: Méry Zsolt, Lucz Attila, Kontra Dániel, Salgó Borbála, Gauland András

34. sz. pályamű
L2 Építész Kft.
építészek: Lukács Péter, Zsoldos Lehel, Papp Gábor
szakági tervezők: Kotschy András, Kovács László, Straub Ágnes
munkatársak: Horváth Bálint, Kovács Zoltán, Glück Endre, Takács Zsófia, Say Orsi

17. sz. pályamű:
építészek: Mórocz Tamás, Gyüre Zoltán, Sajtos Gábor
szakági tervezők: V. Nagy Zoltán, Kurunczi György, Gombás Lukács
munkatársak: Török Bence, Páll András

Kizárások

A 8. számon beérkezett pályaművet a bíráló bizottság az eljárásból kizárta, mert nem
került becsatolásra a műszaki leírás, az adatlap, a helyiséglista és a megvalósítás költségbecslése ütemenként.

A 15. számon beérkezett pályaművet a bíráló bizottság az eljárásból kizárta, mert a pályázó adatait és az egyéb csatolandó dokumentumokat tartalmazó boríték nem került lezárásra, és ekként került benyújtásra.

A 27. számon beérkezett pályaművet a bíráló bizottság az eljárásból kizárta, mert a pályázati anyagot tartalmazó CD külön és kinyitható (nem zárt) tokban, nem pedig a pályázó adatait is tartalmazó lezárt borítékban került benyújtásra.

Nem díjazott pályaművek:

28. sz. pályamű
Nirmana Építésziroda Kft.
vezető tervező: Vékony Péter

Értékelés

Az érdemi értékelésre 33 pályamű tekintetében került sor. A bíráló bizottság véleménye szerint megfelelő számú és színvonalú pályamű érkezett, a tervpályázati eljárás eredményes volt. A díjazásra javasolt tervek bármelyike a kiíró szándékai szerinti továbbtervezésre alkalmas.

8 vélemény | vélemény írásához jelentkezzen be »