"16 este Zugligetben" - Gulyás Zoltán építész
"Gulyás Zoltán (1930-2000) az 1956 után indult építésznemzedék egyik legtehetségesebb képviselője volt. Neve az Ipartervvel forrt össze, bár más tervezővállalatoknak is dolgozott, és életművében egyáltalán nem az ipari épületek domináltak"2008. január 10. 17 óra, MOME
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Budapesti, valamint Pest Megyei Építész Kamara Építész Továbbképző Kht.-ja interaktív előadássorozatot indított az építész szakmai továbbképzés keretében. Az előadások 2007. szeptembere és 2008. májusa között kétheti rendszerességgel kerülnek megrendezésre a MOME konferenciatermében.
A következő alkalom:
2008. január 10. 17 óra, MOME
Lázár Antal és Reimholz Péter Gulyás Zoltán építészre emlékezik
A továbbképzésen való részvétel 1,5 kreditet ér!
"Gulyás Zoltán (1930-2000) az 1956 után indult építésznemzedék egyik legtehetségesebb képviselője volt. Neve az Ipartervvel forrt össze, bár más tervezővállalatoknak is dolgozott, és életművében egyáltalán nem az ipari épületek domináltak. Csaknem harminc éven át volt ennek a nagy tekintélyű fővárosi vállalatnak tervezője, osztályvezetője, majd irodavezetője. Valamennyi munkáját az az egyenletesen magas minőség, a telepítéstől a részletekig terjedő gondosság és fegyelmezett racionalitás jellemzi, amely az Iparterv legjobb hagyományai közé tartozik. Egyetlen alkotását sem kell szégyellnie az utókor kritikus szeme előtt."
(Részlet Ferkai András Előszavából. A rajz Gulyás Zoltán kevés megmaradt szabadkézi rajza közül az egyik, 1963-ból.)
Forrás: Gulyás Zoltán építészete. Szerk: Ferkai András. HAP Hungaro-Austro Plan /HAP Galéria/, 2005.
A következő alkalom:
2008. január 24.
Andor Anikó Ybl díjas tájtervező, egyetemi tanár: Tájépítészeti tendenciák
Opponens: Tihanyi Dominika doktorandusz