Átadták a Mosonmagyaróvári Piarista Iskola új épületrészét
Ünnepélyes keretek között avatták fel a mosonmagyaróvári Piarista Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda új gimnáziumi épületrészét. A CAN Architects egy 22 hónapos közösségi tervezési folyamat eredményeire támaszkodva dolgozta ki a gimnázium új tereinek terveit, melynek központi eleme a látszóbeton “tanuló lépcső".
A piarista iskola 1739 óta működik Mosonmagyaróváron a Fő utca 4. szám alatt, az egykori városháza és a Habsburg hercegi kastély közötti barokk tömbben. A jelen fejlesztés keretében a Városház utca 4. szám alatt álló városi levéltár épületéből alakítottak ki egy új szárnyat, amely a gimnázium 8 osztálytermének ad otthont.
Az új épületrész a CAN Architects építészei, az egykori öregdiák Cseh András és Köninger Szilárd tervei alapján valósult meg. A tervezők egy 22 hónapos közösségi tervezési folyamat eredményeire építve dolgozták ki a gimnázium új tereinek koncepcióját. A cél egy korszerű, a 21. századi pedagógia tér szükségleteit biztosító, 4×2 tanulócsoportos gimnázium épület kialakítása volt. Négy-négy tantermet alakítottak ki a földszinten és az emeleten, kiszolgálóhelyekkel, ahol bontott órák megtartására is lehetőség nyílik.
A tervezők arra törekedtek, hogy a gimnazisták számára a tantermek mellett kisebb méretű informális tanulási tereket, valamint a nemzetközi gyakorlatban már jól ismert félhivatalos előadóteret is kialakítsanak.
Az építészeti koncepció központi eleme a közösségi és oktatási térként egyaránt működő “tanuló lépcső", amely a meglévő kisléptékű udvarba került, annak lefedésével. Itt akár több osztálynak is tudnak előadást tartani.
A több mint egymilliárd forintos beruházás eredményeként felújított épületben 240 piarista gimnazista várhatóan februártól folytathatja tanulmányait.