építészet : környezet : innováció

Tervpályázat a Kossuth tér rendezésére - eredmény

4 500 000 Ft összegű I. díjban részesült a 3-as sorszámú pályamű: S73 Kft.
A díjazott pályaművek bemutatása

részlet a zárójelentésből

Az Országgyűlés Hivatala 2007 májusában írt ki a Kossuth tér felszíni rendezésére „Budapest, V. ker. Kossuth tér Térépítészeti tervpályázat” címmel tervpályázatot.

A tervpályázat tárgya a Kossuth tér tervezett átépítése, mely megteremti annak a lehetőségét, hogy olyan, a városrésznek karaktert adó, korszerű, többfunkciós városi köztér-közpark együttes jöjjön létre, mely találkozóhely és pihenőterület, ugyanakkor a környező utcák gyalogos forgalmának átvezetését és összekapcsolását is szolgálja, valamint megfelel a biztonsági követelményeknek is.
A pályázó feladata a Kossuth tér meglévő értékeit megőrző, hasznosító megoldás kidolgozása, a tér felszíni rendezése volt oly módon, hogy egyben javaslatot kellett tennie a távlatban építendő felszín alatti parkoló és látogatóközpont elhelyezésére és felszíni létesítményekre is.
A feladat nem terjedt ki a mélygarázs tervezésére.
A tervpályázat célja az előzőekben megfogalmazottak, valamint a pályázati kiírás tervezési programjában részletesen kifejtettek alapján a Kossuth tér felszíni rendezésére vonatkozó engedélyezési és kiviteli tervek elkészítésére legalkalmasabb terv és tervező kiválasztása volt.
A tervpályázat jellege a Kbt. 10. címe szerinti nyílt, formáját tekintve általános és titkos tervpályázati eljárás volt.
A tervpályázat a közösségi értékhatárt elérő pályázat volt.

KOSSUTH TÉR TÉRÉPÍTÉSZETI TERVPÁLYÁZAT EREDMÉNYE 2007.
Díjazott pályaművek


4 500 000 Ft összegű I. díjban részesült 3-as sorszámú pályamű:
S73 Kft.
Dr. Balogh Péter István, Gyüre Borbála, Homann János, Kuti Zalán, Mohácsi Sándor, Pécsi Máté, Pintér Klára Katalin, Radics Mónika, Gergely Antal, Barkács Gyula, Sadecky Alajos, Csábi Gábor, Volkay János

3 500 000 Ft összegű II. díjban részesült 11-es sorszámú pályamű:
Városi Tájkép Csoport Kft.
Zsuffa és Kalmár Kft.
P-ART Műterem
Pyka Zsolt és Szöllőssy Barbara, Zsuffa Zsolt, Papp Glória, Fejes Tamás, Sirbek Etelka

3 000 000 Ft összegű III. díjban részesült 12-es sorszámú pályamű:
Bp-i Corvinus Egyetem Kert- és Szabadtérterv Tanszék
dr. Jámbor Imre, dr. Balogh Péter István, Almási Balázs, Bőcs Beatrix, Csepely-Knorr Luca, Fally Veronika, Terpó Veronika, Varga Eszter, Kiss Csaba
Kiemelt megvételben részesültek

A 2 000 000 Ft összegű kiemelt megvételben részesült 1-es sorszámú pályamű:
GARTEN Stúdió Kft.
Szloszjár György, Vastagh Gabriella, Massány Edina, Remeczki Rita, Stéhli Zoltán, Steffler István, Bokker István, Volkai János, Sulyok Andor, Pelle Ervin, Aniotné Kallay Gizella

Az 1 500 000 Ft összegű kiemelt megvételben részesült 7-es sorszámú pályamű:
GELESZ és LENZSÉR Kft.
G. Lenzsér Ágnes, Locsmándi Gábor, Nádai Brigitta, Visnyei Ilona, Hobl Géza, Kovács Lászlóné, Bujdosó Attila, Gelesz András, Gyulai Attila, Payr Anna, Safranka Péter, Steiner Balázs Miklós, Vértessy László
Megvételben részesültek

500 000 Ft összegű megvételben részesült 4-es sorszámú pályamű :
Sándor Kertépítészet Kft.
Sándor János, Gulyás Imre, Sándor Gábor, Kun Béla, Béres Mihály, Sándor Tamás,

500 000 Ft összegű megvételben részesült 5-ös sorszámú pályamű:
Studio ARS LOCI Kft.
Fazakas Gábor, Haluska János, Karlócainé Bakay Eszter, Karlócai Péter, Vámos István

500 000 Ft összegű megvételben részesült 8-as sorszámú pályamű:
LÉPTÉK-TERV Bt.
Szakács Barnabás, Komlósné Hlatky Katalin, Bojti András, Vonnák Kata, Nagy Katalin, Tóth Tibor, Lengyel Sándor, Jäger Tünde, Szabó Franciska, Tóth Eszter, Gedei Gábor, Molnár István

500 000 Ft összegű megvételben részesült 14-es sorszámú pályamű:
CÉH-PROJEKT Kft.
Somogyi Miklós, Komlósné Hlatky Katalain, Takács Ákos, Fazekas Csaba, Müller Ferenc, Bánszky Szabolcs, Ferenc Dániel, Keresztes Zsolt, Maurer Klimes Ákos, Kiss Gergely, Kovács Árpád, Muszbek Johanna, Pozsár Péter, Szohr Gábor, Tihanyi Dominika, Horváth Liliána, Kapinya Tünde

Egy kizárt pályamű bemutatása itt
4D Tájépítész Iroda
Dr. Fekete Albert, Balogh Andrea, Bogner Zsuzsanna, Majoros Csaba, Csics Dóra, Törőcsik Ambrus, Viezner Judit, Csonka Izabella, Vitéz Sándor


A bíráló bizottság tagjai:

1. Bakos Emil, elnök
2. Beleznay Éva, társelnök
3. Cselovszki Zoltán, szakmai titkár
4. Andor Anikó
5. dr. Angelus Róbert
6. Bojár Iván András
7. Ertsey Attila
8. Fegyverneky Sándor
9. dr. Fejérdy Tamás
10. Roth János DLA
11. Sevcsik László

vélemény írásához jelentkezzen be »