Figyelemre méltó podcastot indított a Bánáti + Hartvig Építész Iroda
A Beszélő építészet című sorozatukban szakmáról, az építészet társadalmunkban betöltött szerepéről beszélgetnek a tervezők különböző izgalmas témák mentén.
Az iroda már korábban is rendszeresen rendezett előadásokat, beszélgetéseket, és vitákat a BH főhadiszállásán, új felületükön pedig ezentúl még több embert szeretnének megszólítani. „Témaválasztásainkat az iroda munkatársainak érdeklődési köre és kíváncsisága alakítja. Mindezt a karantén idején se szüntettük meg, csak áthelyeztük az online térbe. A felmerülő témák a szélesebb közönség számára is érdekesnek bizonyulnak, így velük, veletek is örömmel megosztjuk szakmai beszélgetéseinket, podcast formájában." – közölte Bánáti + Hartvig Építész Iroda.
A tervek szerint külsős szakértőket is meghívnak a beszélgetésekre, de az iroda munkatársai is aktívan vesznek majd részt az eszmecseréken. Az első műsor ettől függetlenül sokkal inkább egy bemutatkozónak volt tekinthető, melyben az iroda a saját filozófiáját, a tervezőit foglalkoztató témákat hozták fel, valamint azt a sokakat foglalkoztató tényt, hogy a koronavírusjárvány miként hat majd építészetünkre, térhasználatunkra és szociális kapcsolatainkra.
Hamarosan elérhető lesz az iroda következő adása is, melynek témája a körforgásos gazdaság lesz. Az adás vendége Horváth Bálint lesz, a Holland Királyság Nagykövetségének körforgásos gazdasági tanácsadója.
Az iroda havonta fog jelentkezni egy-egy résszel, melyeket az Anchoron, a Spotifyon és az Apple podcasten hallgathattok meg.
09:44
Nem tudom melyik könyvről beszélünk, de vannak klasszikusok, amik nem avulnak:) Például a Rejtett dimenziók szerintem ma is tanulságos, pedig nem mai darab. A podcastban vannak olyan részek, amiket a felvétel pillanatában aktuálisnak gondoltunk, például a ma még nem általános körkörös építészet, WELL Building Standard, de természetesen cél a folyamatos tanulás, fejlődés. UI. egyetértek, hogy fontos a nemzetközi kitekintés.
14:10
Láttam a honlapon, hogy valaki hogyan csodálkozott rá egy 2003-ban kiadott könyvre. Ha itt a vírus utáni dolgokról lesz szó, akkor ajánlani tudom az AIA 2020-ban megjelent kiadványait amelyek erről szónak (példákkal, stb.). UI. Úgy hogy mind a MÉK, mind az MMK a fasorban sincsnek ezen a téren.