Újabb látványtervek jelentek meg a Dürer kert helyén épülő Dürer Park lakóépületeiről
A Közti Zrt. jegyzi a Dürer Park projekt keretében megvalósuló három, összesen 207 lakást tartalmazó lakóház terveit, melyekről most friss látványterveket tett közzé a beruházó.
2020 novemberében számoltunk be róla, hogy iroda- és lakóingatlan beruházás veszi kezdetét az Ajtósi Dürer sor mentén húzódó mintegy 3, 7 hektáros területen, az egykori Dürer Kert helyén, ahol eredetileg a Sacré-Coeur (Szent Szív) nővérek által alapított katolikus iskola majd az MSZMP Politikai Főiskolája is működött. A terület beépítési terveit a Lissoni & Partners készítette. A bontási munkálatokkal is járó projekt keretében megvalósuló, az Avant-Garde Építész Stúdió és a Lean Tech Mérnökiroda által jegyzett irodaházak terveit 2022-ben részletesen ismertettük.
A beruházó Dürer Befektetési Kft. most új látványterveket tett közzé, melyen a Dürer Park néven futó projekt részeként megvalósuló három lakóépületet mutatják be. A közzétett sajtóközleményből kiderül, hogy a lakóépületek terveit a Közti Zrt. jegyzi. Fontos része a projektnek a megújuló Városligettel való kapcsolat, ennek érdekében a fejlesztés részeként átépült az Ajtósi Dürer sor középső szakasza, új kerékpársávokkal, továbbá közvetlen és biztonságos gyalogátkelőhelyekkel. A fejlesztési területen egy, az Abonyi utcát és az Ajtósi Dürer sort összekötő új gyalogos sétány is kiépül, összekötve a belső parkot, a lakóépületeket és a villanegyedet a Városligettel. A közleményből az is kiderül, hogy a fejlesztés a Zichy Géza és az Abonyi utcák sarkán valósul meg, három épületben – egyenként 58, 72 és 77, azaz összesen 207 lakás épül.
A sajtóközlemény hangsúlyozza, hogy a lakóépületek tervezésénél kiemelt szempont volt, hogy a terület múltjához illő minőségű és felszereltségű lakások és környezet jöjjön létre. A belső utak és sétányok, illetve a belső park kialakítás éppolyan hangsúlyos volt, mint az épületen belüli koncepció. A korszerű belsőépítészeti megoldások, az elegáns belső közösségi terek, okosotthonba integrált árnyékolórendszer, gépesített konyhabútorok, minőségi parketta vagy éppen hőszigetelő alumínium nyílászárók mind megtalálhatóak a lakásokban – olvasható a sajtóanyagban.
A közleményből az is kiderül, hogy az épületek energiahatékonysága, fenntarthatósága szintén kiemelt fontosságú volt már a tervezés során is, többek között megújuló energián alapuló hibrid fűtési-hűtési gépészeti rendszer kerül kiépítésre, és nagyméretű, ökológiailag aktív zöld tetők is megvalósulnak.
Forrás: sajtóközlemény