A kulcs mégiscsak a mi kezünkben van! (még mindig a Szent György térről)
A személyeskedésért elnézést, de minden mindennel összefügg!Mónus János nyílt levele
Mónus János nyílt levele
A kulcs mégiscsak a mi kezünkben van! (még mindig a Szent György térről)
Kis Péter szűkszavú, szálkás építészeti megnyilvánulásai sokkal magasabb színvonalúak, mint az a helyzet, amibe került (amit teremtett), mint "házasságának" gyümölcsei.
Vargha Mihály, közt féltő gondossága sokkal érzelmesebb, értelmesebb, mint Építészfóruma túlbeszélő, néha öncélú blogáradata*.
Wesselényi-Garay Andor jólesően nárcisztikus, de mégis Köz-elkötelezett írásai által megütött mérce szédítően magas "Átruim"-ának üzleties színvonalához képest.
Borsay Attila házainak dinamikája, reális merészsége sokkal feljebb van, mint saját, tárgyi képes-írásos felháborodása "alföldje" (az Építészfórumban).
Mónus János építészként bensőségesebb világot képzel, mint ahogy Köztestületi Kamarájának labirintusában tesz.
És így tovább...... bárki!
Mi a teendő?
Mindannyiunknak tessék érvényesíteni egyéniségét akár saját "érdekével" szemben, következetesen, hitelesen, tehát erkölcsösen (ez a legjövedelmezőbb üzleti vállalkozás), ha pedig nem megy, akkor legyen erő abbahagyni.
Mónus János (BÉK alelnök)
A személyeskedésért elnézést, de minden mindennel összefügg!
forrás: budapestiepiteszkamara.hu
* = hozzászólás-áradata (a szerk.)
08:09
Tisztelt Mónus János úr !
A fő problémát valóban ebben látom: Önök, építészek úgy gondolják, hogy Önöknél van a kulcs és ezt meg is tartanák. Csak az a gond, hogy mi lakunk benne és látjuk nap mint nap ha elkészül. Ez valahogy mindig kimarad a gondolkodásból. Legalább egy pótkulcsra nekünk is szükségünk lenne...
Üdv. egy lakó
08:50
@Balogh: Valóban, az építészek egyik hibája, hogy elfelejtett kommunikálni a "lakókkal", bár ettől még nem hiszik azt, hogy a kulcs náluk van, de ebből a helyzetből ki kell lépni. Én is úgy gondolom, hogy a "lakókkal" való kommunikáció az előrelépés útja. Mónus János bizonyára nem szorul az én védelmemre, de azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy tudtommal pont ő szorgalmazza az építészek társadalom felé nyitását, bár mi, a tagság, ennek részleteiről keveset tudunk (lehet, hogy a tagság felé is nyitni kéne, gondolok azokra akik jó esetben a rajzasztal mellett, vagy az építkezéseken vannak egész nap, a nem jó eset (hála szabályozásunknak) a hivatalokban). Az Ertsey Attila álta döngetet "nyitott ajtóban" űl egy Maxwell-démon. Most esik le, pár évvel ezelőtt erről a démonról már volt szó, úgy látszik nagyon áll az idő.
Huszti István
20:06
Kedves János!
A nevek felsorolása alapján csak az jut eszembe, hogy a kulcsot nem sok kéz fogja, hanem pl. öt kézben öt kulcs van, és az egy ötzáras lakatot nyit. Ugye?
Érdekérvényesítés saját érdekkel szemben csak a szenteknek megy és a vallásalapítókank elsősorban. Az érdekérvényesítés általában nem jobb belátásra, hanem kíméletlen kényszerből történik.
Az erkölcsösség sohasem volt és nem is lesz soha jövedelmező üzleti vállalkozás, nem hogy a legjövedelmezőbb... Az krisztusi munka, és minimum keresztrefeszítés jár érte.
Nem jó kifejezés az üzleti vállalkozás, mert az üzlet és erkölcs (ha nem feltétlenül, de belegondolva) nem egymás mellé ültetendő fogalmak.
"Ha nem megy, erő legyen abbahagyni" című mellékmondatodra az az aktuális kérdésem:
hogy ha a Kamarai Hallgató Nagytöbbség véglegesen kiábrándult magából a kamarai rendszerből, akkor mi van?
Az erőfeszítéseidet (ismeretlenül, de munkásságodat nyomon követve) legnagyobb tisztelettel,
üdvözlettel
Kühn Péter