Átadták a felújított Blaha Lujza teret Budapesten
A központi elhelyezkedésű, történelmi és kulturális értékű Blaha Lujza tér felújítása 2021 júliusában indult és az összesen 505 napig tartó beruházás után ma ismét birtokba vehették a budapestiek – emelte ki Karácsony Gergely főpolgármester.
A átadó eseményen Karácsony Gergely főpolgármester azt mondta, hogy az eső ellenére szép ez a nap, mert komoly adósságot sikerült törleszteni. Úgy fogalmazott, hogy a város közepén egy liget jött létre, amely tavasszal látszani fog.
1000 négyzetméter zöldfelületet, Bubi-állomást és mikromobilitási pontot, nyilvános wc-t és új zebrákat, valamint közösségi tereket alakítottunk ki. Büszkék vagyunk Budapest múltjára is, hiszen a mai nagyszerűségét a kulturális sokszínűsége adja, amiről a téren az egykori Nemzeti Színházat megidéző elemek tanúskodnak. A térrel együtt teljeskörűen megújult a Somogyi Béla utca is. – áll a főpolgármester által közzétett bejegyzésben.
Walter Katalin, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója a tér átadásán hangsúlyozta, hogy nagyon más lett a Blaha Lujza tér, amely – vélekedett – 55 év után végre méltó a nevéhez, a múltjához.
Láng Zsolt, a Közép-magyarországi Gazdaságfejlesztési Zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztos érdekesnek, ugyanakkor örvendetesnek nevezte, hogy olyanokkal áll egy színpadon, akikkel nem szokott. Megjegyezte: nem tudja, mikor lesz még ilyen alkalom. Azt mondta, hogy évtizedek óta áldatlan állapotok uralkodtak a téren, tartoztak a felújítással.
A felújított Blaha Lujza teret hamarosan részletesen bemutatjuk oldalunkon.
forrás: MTI / Karácsony Gergely Facebook oldala
10:12
Egyrészt ezt a tél kellős közepén azért eléggé humoros számonkérni. Másrészt a Rákóczi út egy teljesen külön fejlesztési programban szerepel. Ezt azért laikusként is sikerült többeknek megérteni. De ha már humoros megjegyzéseknél tartunk: Mit szólhattak azok akik 1872-ig közparként (vélhetően piactérként) használták az akkori Keresi út és Sertéskereskedő utca sarkát - a mai Blaha , majd egyszer csak a semmiből odaépített a városvezetés egy gigantikus középületet... elképzelem a hőzöngést. Sőt, amikor 1793 és 1810 között feltöltötték a tér nyugati sarkában lévő kis tavat. Mit szólhattak a városlakók? . . . De ami mégdurvább: Lehet hogy az avar korban itt buja növényzet volt, szerintem számon lehetne kérni azt is a jelenlegi városvezetésen!
22:12
A Blaha Lujza tér eredeti látványtervén, amit még az előző főpolgármester rendelt meg, több zöld van, a Rákóczi út vonalában egy fasor. Az új főpolgármester úr kézbe vette a tervet, eredmény: kevesebb zöld, térkő rengeteg, fasor sehol, de legalább többe került, és egy évvel később lett kész. Akárcsak a Lánchíd.