Történelem és luxus? – Már júniusban megnyithat a szállodává alakult Matild-palota
A díjnyertes MKV Design tervei alapján, a történelem, a helyi kultúra lenyomatait és az új luxusszálloda kényelmét ötvözve újult meg az Erzsébet híd kapujaként ismert palotapár egyike, a Matild-palota belső tere.
Maria Vafiadis világhírű belsőépítész és az MKV Design csapata, a történelmi örökség és a könnyed kortárs design tökéletes egyensúlyára törekedve, álmodta újra az ikonikus budapesti épület belső tereit. A júniusban megnyíló Matild Palota nagymértékű átalakuláson esett át az elmúlt 5 évben, hogy az ismert, ám megújult épületben fogadhassák a vendégeket Budapest legújabb luxusszállodájában a Matild Palace, Luxury Collection Hotel, Budapestben.
Az MKV Design és a stúdió alapítója, Maria Katsarou Vafiadis által tervezett terek és a palota különleges belső esztétikája a történelmi épület gazdag örökségét ünnepli, amely Budapest városának előkelő társasági életéből és kultúrájából fakad, miközben egy merőben új, modern célpontot kínál a nemzetközi utazók és a helyi felfedezők számára is.
„A Matild Palota egyedülálló történeti, kulturális, építészeti és gasztronómiai narratívája által Budapest szellemiségét testesíti meg" – hangsúlyozta Candice D’Cruz, a Marriott International, Luxury Brands portfóliójának Európáért, a Közel-Keletért és Afrikáért felelős alelnöke. Reményeik szerint a Matild Palota ismét a város egyik központi elemévé válik, „páratlan luxust kínálva ebben a különleges környezetben."
Az 1902-ben épült palota a századfordulón meglehetősen innovatív épületnek számított, és a mai napig Budapest városának egyik legismertebb épülete. A neobarokk palota felkerült az UNESCO világörökségi listájára is, megőrzendő a Klotild Mária szász-koburgi és gothai főhercegné védnöksége alatt létrehozott gyönyörű palotapárt. Az Erzsébet híd kapujaként ismert díszes épület eredetileg kávéházaknak, üzleteknek, galériáknak, valamint a felsőbb szinteken lakásoknak adott otthont.
„A Matild Palota enteriőrjének megtervezése tökéletes lehetőség volt az MKV Design számára, hogy a The Luxury Collection Hotels & Resorts márkaértékeivel összhangban, a gyakorlatban is megjelenítse a cégünk által képviselt értékeket" – mondta Maria Vafiadis, az MKV Design alapítója és ügyvezető igazgatója. „A dizájnnarratíva, amelyet a palotára alkottunk meg, a helyi kultúrában gyökerezik, és a projekt minden elemét átjárja. A megvalósított dizájnkoncepció, a szállodai élmény részeként felfedezőútra csábítja a vendégeket."
A szálloda egyedi dizájnmegoldásai egy karakteres narratívát közvetítenek, amely egyfajta időutazásra kalauzolja a palota látogatóit. A történelmi bejárat passzázsát porcelánelemekből álló csillár díszíti a hagyományos magyar Zsolnay kerámiaművészet tiszteletére. Az épületben felbukkannak a türkiz, az arany és a réz árnyalatok, amelyek átgondolt színpalettája Budapest ikonikus épületeinek árnyalatait, valamint jellegzetes háztetőit tükrözik vissza.
A lobby és a recepció békességet hivatott árasztani a város forgatagából bejelentkező vendégeknek, a szofisztikált dizájnon, valamint a nyüzsgő utcaképet tompító ablakokon keresztül. A lobbyban a belépőket a Főhercegné portréja és történelmi fotók gyűjteménye fogadja, amelyek betekintést engednek Budapest történelmébe és a régi palota mindennapjaiba. A középpontban egy elegáns, egyedi csillár emlékeztet arra a gyönyörű ékszerre, amelyet a Habsburg család több generációja után a Főhercegné is hordhatott.
Signature vendégszobák és lakosztályok
A szálloda vendégei 111 elegánsan berendezett signature szoba és 19 fejedelmi lakosztály közül választhatnak, amelyek többsége gyönyörű kilátást biztosít Budapest városára. A szálloda 4 vendégszoba-kategóriát kínál, amelyek mindegyike a Főhercegné érdeklődési köréből, életstílusából és a 20. század eleji Budapestből merített ihletet, így a palota belső dizájnja és terei hűek maradhattak a páratlan épület történelmi örökségéhez.
A legtöbb vendégszoba óriási belmagassággal bír és a mesteremberek munkáját dicsérő különleges részletgazdagságot ígér, szecessziós hatásokkal. A magyar kultúra előtt fejet hajtva finoman kidolgozott, kézműves, népi motívumokkal díszített fejvégek, tradicionális magyar, halszálka mintás parketta, hímzett párnák és elegáns kristálylámpák ékesítik a szobákat.
A Magyarország hagyományos termálfürdőit idéző, spa-stílusú fürdőszobák mindegyike olasz, öntött fürdőkádakkal és esőzuhannyal lett felszerelve. Pazar aranydíszítések, türkiz üvegmozaikok, hatalmas fehér márványlapok ékesítik a fürdőt, ahol dupla mosdókagyló és padlófűtés gazdagítják a fürdés élményét.
Loft vendégszobák
A Matild Palota tetőterében található szobák hatalmas, lejtett ablakai szinte végtelen kilátást biztosítanak a városra és a Dunára. A kortárs modern dizájn, valamint a színes vintage bútorok és műalkotások eklektikus elegye a művészek látásmódját eleveníti fel, tisztelegve a Főhercegné művész barátai előtt, akik gyakorta tették tiszteletüket az impozáns palotában.
Signature lakosztályok
A Matild Palota ékköve a háromszintes, egy hálószobás Crown Tower Suite, amely saját, 48 méteres tornyával kategóriájában az első Magyarországon. A toronyból egyedülálló 360 fokos panoráma nyílik a városra és a Dunára a pesti háztetők felett. A torony formáját Habsburg–Lotaringiai József Károly főherceg koronája ihlette: a 92 négyzetméteres lakosztály három szintet foglal el.
A Maria Klotid Royal Suite a Főhercegné privát apartmanját idézi meg. Tágas hálószobával, fürdőszobával, nappalival és külön dolgozószobával rendelkezik, bútorzata a modern és antik elegye. Az elegáns csillárokkal, kézzel készített üvegmozaikokkal és fapadlózattal megálmodott tér a térség kézműves mesteremberei előtt tiszteleg. Igény esetén a lakosztály két további szobával egybenyitható, így tágas, három hálószobás apartmanná alakítható.
Az ínyencek úti célja
A Spago by Wolfgang Puck Budapest modern dizájnnal és lounge résszel várja vendégeit, míg a szeptemberben megnyíló Matild Café & Cabaret Európa jellegzetes történelmi kávéházának, az 1901-ben megnyitott Belvárosi Kávéháznak az újragondolása, amely Budapest társasági életének közkedvelt helyszíne volt.
A híres budapesti háztetők között megbúvó, The Duchess névre keresztelt titkos italbárból páratlan kilátás nyílik az Erzsébet hídra, a Dunára és a Gellért-hegyre. Az italbárt Klotild Mária főhercegné ihlette, akinek megbízásából 1884-ben a Matild Palotát kiegészítették egy rejtett tetőrésszel, amely a dekadens mozgalom találkahelyéül szolgált. A sikkes bárhoz egy titkos bejáraton keresztül vezet az út: privát liftek visznek fel a magasba, ahol a vendégeket a csillogás és a gasztronómia misztikusnak ható világa fogadja.
Wellness és pihenés
A Matild Palota Swan Spa részlege a magyar fürdők világát és élményeit idézi meg, hagyományos termálvizes kezeléseivel és Hammam rituáléival ébresztve fel az érzékeket. A Duna-parti hattyúk által ihletett fürdő belső dizájnja, fehér falaival, aranyozott díszítéseivel és fehér márványpadlózatával nyugodt oázisként várja a feltöltődésre vágyókat. Az aktív kikapcsolódást keresőket teljesen felszerelt, modern edzőterem várja.
A júniusban nyíló Matild Palota a The Luxury Collection portfóliójának 120. szállodanyitása lesz. Klotild Mária szász-koburgi és gothai főhercegné megbízásából 1902-ben befejezett palota az épület egészét átjáró magyar örökség jellegzetes hangulatát tükrözi vissza. Az épület évekig tartó műemléki felújításon esett át, majd a díjnyertes MKV Design tervei mentén született újjá, amely a palota történelmi narratíváját megőrizve, a magával ragadó, kortárs stílus előtt tiszteleg. A palota 111 vendégszobával és 19 lakosztállyal várja a vendégeket a niytást követően.
Forrás: Sajtóközlemény
23:17
Nagyon szép. De mi van a korábban felújított másik Klotild palotával? Pár évig működött szállodaként, majd bezárt. Évek óta üresen áll.